Aicina jauniešus ķerties pie biznesa

- 9.Augusts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai īstenotu savas biznesa ieceres, ikviens 18 līdz 40 gadus vecs jaunietis aicināts pieteikties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pasākumam «Laukiem būt!», kura ietvaros plānota informatīvā diena, mācības un noslēdzošs biznesa ideju konkurss.

Pirmā informatīvā diena, kurā apzinās jauniešus interesējošās tēmas un gatavību īstenot savu ieceri, jau 1. augustā notika Kuldīgā. Lai uzzinātu, kad šī pasākuma aktivitātes plānotas pārējos reģionos, jaunieši aicināti sazināties ar sev tuvāko uzņēmējdarbības konsultantu LLKC birojos visā Latvijā: http://new.llkc.lv/lv/biroji.

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja, stāsta:

«Aicinām jauniešus nākt uz informatīvo dienu un vēlāk arī uz mācībām, lai apzinātu iespējas īstenot savas biznesa ieceres. Mācībās piesaistām zinošus savas jomas praktiķus un arī konsultantus, kuri var palīdzēt veiksmīgai biznesa plānu izstrādei. Pateicoties zinošiem mentoriem, savas ieceres ar šo mācību un vēlāk konkursa «Laukiem būt!» palīdzību īstenojuši tagad jau visā valstī atpazīstami jaunie uzņēmēji: Ieva Spriža («Dabas gardumi ar odziņu» augļu konfektes), Ilva Kavicka («Kalnup» augu pulveri) un Artūrs Imermanis («Wiu» sniega skrejslēpes bērniem).

Mācībās var piedalīties jaunieši ar jau esošu uzņēmējdarbības ideju, tādi, kuri vēl tikai meklē idejas un vēlas iegūt praktiskas iemaņas biznesa plāna izstrādē, kā arī tie, kuriem nav savas idejas, bet ir padziļinātas zināšanas par kādu tēmu, piemēram, mārketinga vai IT speciālisti, grāmatveži, kuri vēlētos papildināt kāda uzņēmēja komandu.

Mācības visā Latvijā plānotas no augusta līdz novembrim. Savukārt noslēguma konkurss «Laukiem būt!», kurā labāko biznesa ideju autori tiks pie naudas balvām to realizēšanai, paredzēts 2018. gada pirmajā pusgadā.

Pasākums tiek īstenots Valsts Lauku tīkla aktivitātes «Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai» ietvaros.

Plašāka informācija: Baiba Gulbe, baiba.gulbe@llkc.lv, tālr. 27811676.

NOVĒRTĒTA. Šopavasar, noslēdzoties kārtējam jauniešu biznesa ideju konkursa finālam «Laukiem būt!», nelauksaimnieciskās ražošanas kategorijā godpilno otro vietu ieguva mūspuses jaunā uzņēmēja AIJA KLEIMANE, kas sekmīgi attīsta dizaina zīmolu «EIKE». Aija veido sietspiedes apdrukas, metāla dizainu un arī gaismas instalācijas. Aija nominācijā «Gada mājražotājs» apbalvota arī Burtnieku novada 2016. gada uzņēmēju gada balvas pasniegšanā.

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru