Aicina godināt Latvijas valsts dibinātājus

17.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Portālā

Svinot Latvijas valsts simtgadi, no 16. līdz 19. novembrim festivāla «Staro Rīga» ietvaros Latvijas iedzīvotāji aicināti apmeklēt gaismas objektu «Pie Latvijas šūpuļa», lai godinātu Latvijas valsts dibinātājus.

Gaismas objekta «Pie Latvijas šūpuļa» centrā ir vienīgā vizuālā valsts proklamēšanas liecība – Viļa Rīdzenieka fotogrāfija «Latvijas Republikas proklamēšana 1918. gada 18. novembrī Rīgā», kas laika gaitā kļuvusi par mūsu valsts dibināšanas simbolu. Valsts proklamēšanas akts notika tagadējā Latvijas Nacionālā teātra ēkā – toreiz Rīgas pilsētas II teātrī. Iemesls, kāpēc no svinīgā proklamēšanas akta ir saglabājusies tikai viena vizuāla liecība, ir noslēpumā tīts. Ir vairākas leģendas un pieņēmumi, tomēr visa centrā – fotogrāfija, kurā redzam cilvēkus, kas ar cītīgu darbu un nelokāmu ticību lika pamatu Latvijas valstij.

Saeimas nama gaismas objekts būs izgaismots katru vakaru no plkst. 17.00 līdz 23.00, bet to aplūkot varēs arī citā laikā visas festivāla dienas. Tāpat valsts svētku nedēļā Saeimas nams tradicionāli būs tērpts svētku rotā – izgaismots Latvijas valsts karoga krāsās. Latvijas parlaments festivālā «Staro Rīga» piedalās jau astoto gadu pēc kārtas.

11. gaismas festivāla «Staro Rīga» tēma ir «Augšām cēlās Gaismas pils». Ar šo tematisko vēstījumu noslēdzas iepriekšējo gadu festivālos uzsāktā Ausekļa un Jāzepa Vītola darba «Gaismas pils» rosinātā tetraloģijas tematiskā ķēde – «Gaismu sauca », «Gaisma ausa», «Uz zvaigznēm ».

«Liesmas» pielikums «Ziemeļvidzemes līkločos» ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Komentāri
Pievienot komentāru