Aicina dzīvot zaļāk un aktīvāk

- 23.Oktobris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Lai cilvēki justos labāk, dzīvotu veselīgāk un būtu videi draudzīgāki, eksperti norāda, ka iešana kājām un pārvietošanās ar velosipēdiem būtu galvenās jomas, kas jāattīsta,» teica Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, sveicot aktīvākos, kas piedalījās Eiropas Mobilitātes nedēļas akcijā.

Tā ir viena no Eiropas Savienības iniciatīvām, kurā tika aicinātas piedalīties visas Eiropas pilsētas. No Latvijas šo izaicinājumu pieņēma Valmiera un Cēsis, lai veicinātu to, ka pilsētas iedzīvotāji ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem. No Valmieras kopumā iesaistījās 52 dalībnieki, aktīvāko nebija pārāk daudz – 19. Kopā viņi mēroja 1400 kilometrus. Ar dāvanām no Food Union un Valmieras pilsētas pašvaldības tika apbalvoti aktīvākie, tostarp Kaspars Zirnis, Gints Bērtiņš, Sanda Berga un viņas vīrs Rihards Bergs, Arnolds Bergs, Agita Berga, Dāvis Strauts, Normunds Rozītis, Madara Gūtmane, Alvis Baškers un Ekoskolu skolēni un pedagogi.

Septembrī Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā notika dažādi pasākumi, kā veloekskursija 1,5 stundu garumā pa Valmieras noslēpumainākajām vietām, velobrauciens «Velosipēds vieno» kopā ar jauniešiem, akcija «Diena bez auto». Īstenoto aktivitāšu mērķis ir izcelt velobraukšanas priekšrocības, tāpat Valmieras pašvaldības darbinieki aptaujāja kājāmgājējus, lai noskaidrotu viņu apmierinātību ar transporta infrastruktūru, kā arī viedokli par iespējamo Ziloņu ielas pārbūves plānu.

VELOSIPĒDISTS atkarībā no pārvietošanās ātruma var izvēlēties braukt pa ietvi vai brauktuvi, tā norāda Marta Katana. Valmieras pilsētas pašvaldībā strādā pie jauniem veloceliņiem, bet tie visticamāk nevedīs gar pilsētas galvenajām ielām, tāpat plānots uzstādīt vairākas velonovietnes, kas atbilst labajai praksei jeb pie kurām var pieslēgt riteņa rāmi. Foto no «Liesmas» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru