8 dīvaini, netradicionāli, bet jautri veidi, kā ietaupīt naudu

12.Decembris, 2017
Ekonomika
Portālā

Taupīt naudu nav tā jautrākā nodarbe, katrā ziņā – ne tradicionālie veidi – uzkrājumu veikšana, bankā, zeķē vai apavu kastē. Tieši tāpat ir dzirdēti daudzi citi taupības padomi, kā neizdot lieki naudu, piemēram, neēst ārpus mājas, vingrot viesistabā nevis fitnesa zālē un tamlīdzīgi. Par lielu prieku mums, taupīgajiem, pasaule savā attīstībā iet uz priekšu un nu piedāvā arī citus – mazāk tradicionālus veidus, kā mums ietaupīt naudu kādam lielākam sapņu pirkumam vai pārtikušākām vecumdienām.

Varbūt arī jūs atradīsiet sev noderīgus taupības knifus, kādā no zemāk aprakstītajiem mazliet dīvainajiem, netradicionālajiem, bet visai jautriem veidi, kā ietaupīt naudu. It īpaši tad, ja jūs ir nomocījuši kredīti un vēlaties pēc iespējas ātrāk tos atmaksāt.

  1. Tieciet vaļā no papīra izstrādājumiem, tie maksā nepiedienīgi dārgi un tiek izlietoti lielos kvantumos. Ir vairāki papīra izstrādājumi, kurus viegli aizstāt ar ilgāk kalpojošiem. Piemēram, tieciet vaļā no papīra dvieļiem un salvetēm. Tā vietā lietojiet auduma salvetes un dvieļus, ko var mazgāt neskaitāmas reizes un lietot vēl un vēl.
  2. Krāsojiet, grieziet un ieveidojiet savus matus mājas apstākļos. Ar neskaitāmām video pamācībām, kas pieejamas tiešsaistē, jūs varat ne tikai ieveidot, bet pat perfekti apgriezt paši savus matus. Ja nejūtaties ērti – pajautājiet ģimenes loceklim vai draudzenei. Matu krāsošana mājās ir pieejama jau gadu desmitiem, frizieris tiešām jums nav vajadzīgs, ja vēlaties pamatīgi ietaupīt.
  3. Garšvielām izmantojiet bezmaksas piedāvājumus no ātrās ēdināšanas restorāniem. Jūs vienmēr saņemat veselu lērumu ar papildus kečupu, sinepēm, majonēzi un citām garšvielām, kad apmeklējat ātrās ēdināšanas iestādes. Bieži vien tās ir iepakotas un izmantojamas bez termiņa ierobežojuma. Nesiet tos mājās un piepildiet savus garšvielu trauciņus un jums nekad nebūs jāuztraucas par majonēzes un kečupa trūkumu. Tas pats attiecas uz cukuru, jo jums tik bagātīgi izdala katru reizi, kad pērciet tēju vai kafiju līdzņemšanai.
  4. Izslēdziet no ikdienas lietošanas dažādas personīgās higiēnas preces. Ja esat sieviete – menstruāciju laikā lietot speciāli šim nolūkam paredzētās silikona piltuves ietaupīs jums neskaitāmi lielus līdzekļus ilgtermiņā uz tamponiem un paketēm. Nemaz nerunāsim par to, cik tas būs dabai draudzīgi. Ja jūsu ģimenē ir zīdainis, jūs varat izvēlēties izmantot auduma autiņus un salvetes, nevis iecienītos izstrādājumus veikalu plauktos. Pat tualetes papīra vietā varat izmantot speciālu flaneļa dvieli, jo īpaši – ja dzīvojat viens. Vai izmantojiet šim mērķim vecos rēķinus, reklāmas avīzes un citus nevajadzīgos papīrus.
  5. Izdekorējiet dzīvesvietu ar viltus jeb plastmasas vai papīra ziediem un augiem. Tie kalpos jums teju mūžīgi, neprasīs papildus uzturēšanas investīcijas un vienmēr ziedēs arī ziemā.
  6. Izslēdziet automašīnas dzinēju pie sarkanās gaismas vai stāvot nekustīgā sastrēgumā. Jūs ietaupīsiet uz benzīna rēķina, kas tiek pamatīgi sadedzināts motoram darbojoties tukšgaitā.
  7. Jūs varat ietaupīt pat saņemot aizdevumu! Izmantojiet internetu, lai atrastu labākos ātro kredītu piedāvājumus tiešsaistē. Tādas vietnes, kā piemēram, Compeuro, piedāvā vienuviet apskatīt visu aktuālāko aizdevēju piedāvājumus un jums pat nav jāpamet savs dīvāns. Salīdziniet procentu likmes, atmaksas termiņus un līguma noteikumus, lai ietaupītu aizņemoties.
  8. Appreciet vai dzīvojiet kopā ar taupīgu partneri. Ja jums regulāri rodas grūtības ar naudu, iespējams, ka jums kopdzīvei ir jāatrod tāds partneris, kurš ir kaislīgs finansists ar noslieci uz taupīgumu. Ja jums ir parāds vai vēlme mainīt savus finanšu paradumus, šāds partneris palīdzēs dienu no dienas gan ar saviem padomiem, gan ar pieredzi.

Apmaksāta publikācija

Komentāri
Pievienot komentāru