3.06.: partiju spēka īstais pārbaudījums

- 6.Janvāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Grozies, kā gribi, bet gada galvenais notikums Latvijā ir pašvaldību vēlēšanas 3. jūnijā. Vieglprātīga attieksme pret tām var pelnīti radīt smagas problēmas dažā Rīgas «lielpartijā», jo Latvijas politikas smaguma centrs nebūt neatrodas Jēkabielas «akvārijā».

Cīņa par savu cilvēku pārstāvniecību municipālpolitikā un, galvenais, tajā panākts iespaidīgs rezultāts ir galvenais, patiesākais apliecinājums politiskā spēka varēšanai un ilgmūžībai. Jo Saeimā var viegli iespraukties (nereti tiešām lielā skaitā — kā zatlerieši) politikas viendienīši, veikli izmantojot kaut kādus emocionālus uzbangojumus mūsu sabiedrībā. Pašvaldību vēlēšanas ir kauja, kas vienlaikus norit 119 frontes līnijās. Katrai partijai, lai tiešām pelnītu tiesības uz varu visā valstī, ir jāapliecina sava sazarotā «sakņu sistēma» novados vai lielpilsētās — iespējams, kādreiz to sapratīs pat visi nesen nelabojamie «jauno seju» un laimeslāču gaidītāji.

Gada pirmie pieci mēneši tiks pakārtoti šim notikumam visos iespējamos un pat neiespējamos veidos. Tādos, kādus es šobrīd vēl nemaz iedomāties nevaru, lai cik samaitāts būtu politikas apskatnieka prāts. Labi, ka Jāņi ir pēc vēlēšanām, citādi politiskās kaislības mums pilnībā sačakarētu arī vasaras saulgriežus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru