20. gadskārtu atzīmē ar Latvijā pirmo Holšteinas šķirnes dzīvnieku parādi

- 1.Augusts, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Burtnieku zirgaudzētavas manēžā biedrība «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija», atzīmējot savu 20 gadu jubileju, sarīkoja vērienīgu, Latvijā pirmo šīs šķirnes dzīvnieku parādi, kurā starptautiski atzīta tiesnese Andrea Murphy no Īrijas ringā vairākās klasēs vērtēja ne tikai telītes un slaucamās govis, bet arī 17 jauno piensaimnieku prasmes dzīvnieku vešanā un izrādīšanā. Skatītājos netrūka Latvijas labāko un lielāko Holšteinas šķirnes ganāmpulku saimnieku.

Ar skatu — nākotnē

«Liesmā» jau esam rakstījuši, ka vairāki Latvijas jaunieši ir sekmīgi piedalījušies līdzīgās jauno piensaimnieku skolās ārzemēs un tur, apgūstot arī dzīvnieku šova sagatavošanu un īstenošanu, ir pat guvuši starptautisku atzinību, piemēram, Anna Ludriksone no Mazsalacas un Egils Rutkovskis no Beverīnas novada mājās ir pārveduši šāda šova medaļas. Nu jaunieši no visas Latvijas pulcējās Burtniekos. Par šāda pasākuma ieceri stāsta biedrības «Latvijas Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» valdes priekšsēdētāja, z/s «Vītoliņi» saimniece IEVA RUTKOVSKA:

«Latvijā pirmais Holšteinas šķirnes dzīvnieku šovs ir ilgi auklēts un lolots notikums, kuram lielu atbalstu sniedza gan biedrības biedri, gan arī valde. Sākums meklējams pirms vairākiem gadiem, kad biedrības ciltslietu zootehniķe Ieva Krustiņa ieguva vērtīgu informāciju par to, kā skolojas jaunie piensaimnieki Eiropā. Tā bija viela pārdomām. Valde toreiz nolēma, ka turpmāk mēs maksimāli vairāk laika un līdzekļu ieguldīsim tieši jaunajos piensaimniekos, tātad mūsu nākotnē. Lai notiktu šāda piensaimnieku skola ar dzīvnieku parādi finālā, pamatvērtība ir biedrības saimniecības, kuru saimnieki diendienā gādā par augstražīgiem dzīvniekiem. Tos no saviem ganāmpulkiem šai skolai un parādei atvēlēja: SIA «Brīvzemnieki», z/s «Ceipi 1», z/s «Saknītes», Elmāra Pēča saimniecība un z/s «Vītoliņi». Vairāk nekā divdesmit bērnu un jauniešu no Latvijas jau vairākas dienas pirms šova ieradās Burtniekos. Katrs te saņēma savus dzīvniekus, kurus kopt, ēdināt un galu galā arī sarast, lai varētu kopā iet ringā. Jaunieši mācījās lopus mazgāt un pat cirpt. Lai to paveiktu profesionāli, jauniešus apmācīja mentors, līderis Singh Vki, pieprasīts šīs jomas eksperts, kurš pēc izcelsmes ir no Indijas, bet pašlaik dzīvo Itālijā. Pateicoties viņam, jaunieši ieguva standarta skatījumu ne tikai uz šovu, bet arī uz tā aizkulišu lietām. Mums paveicās, jo arī tiesnese Andrea Murphy ir starptautiska līmeņa eksperte, un svarīgi, ka, ierodoties uz dzīvnieku parādi, viņa faktiski neko nezināja ne par biedrību, ne arī par dzīvniekiem, tādēļ viņa savos vērtējumos bija neatkarīga, neietekmējās un patieso ainu ieraudzīja tikai ringā. Rezultātā — tas ir starptautisks skatījums uz mūsu dzīvniekiem.»

RINGĀ. Telīšu vērtēšana. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru