1991. gada barikāžu aizstāvju atceres pasākumi Valmieras novadā

13.Janvāris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2022. gada janvārī aprit 31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Pieminot barikāžu aizstāvjus, Valmieras novadā norisināsies barikāžu laika atceres pasākumi.

Valmierā

19. janvārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Rēzeknes teātra «Joriks» izrāde «Barikādes.docx». Izrāde balstīta uz Latgales un Vidzemes barikāžu dalībnieku atmiņām, kuri 1991. gadā bija 18 – 25 gadus veci jaunieši. Izrādes sižets ir par Ediju Riekstiņu un par katra dalībnieka atmiņām, pieredzi un emocijām, ko viņi pārdzīvoja 1991. gada janvārī. Izrādes veidotāji pētījuši barikāžu notikumu nozīmi to dalībnieku dzīvē, iedziļinājušies viņu atmiņās, sajūtās, lai izdzīvotu tās vairāk nekā 30 gadus vēlāk uz teātra skatuves, dziedot tā laika iemīļotās dziesmas «Nāc dejot», «Zem diviem karogiem», «Dzimtā valoda» un citas. Biļetes var iegādāties «Biļešu paradīzē». Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments.

20. janvārī no plkst. 16.00 līdz 21.00 Valmierā, pie Barikāžu piemiņas akmens (pie ēkas Rīgas ielā 50) un Vienības laukumā, norisināsies muzikāls skaņu un gaismu tēlojums «Barikāžu stāsti». Tiks iekurti atceres ugunskuri, kuros veroties varēs klausīties muzikālajā tēlojumā, kura tapšanā piedalījies mūziķis Rihards Saule un aktieris Ivo Martinsons. Barikāžu laika noskaņas ieskauti, klausīsimies barikāžu dalībnieku stāstus par piedzīvoto 1991. gadā, mijiedarbojoties ar Riharda Saules radītajām oriģinālkompozīcijām. Plkst. 15.00, pieminot 1991. gada janvāra notikumus, pie Barikāžu piemiņas akmens ziedus noliks un klātesošos uzrunās Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona štāba virsseržants Ojārs Zīle.  Īpašu muzikālo noskaņu radīs mūziķis Rihards Saule, atceres brīdī piedalīsies arī aktieris Ivo Martinsons.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru