100 jaunas brīdinājuma zīmes

15.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību drošai dzelzceļa šķērsošanai, tādējādi pasargājot savu veselību un dzīvību, valsts akciju sabiedrība Latvijas dzelzceļš izveidojusi 100 tumsā spīdošas grafiskas zīmes pie dzelzceļa gājēju pārejām visā Latvijā ar brīdinājumu – Neesi pārbrauktuve. Nopauzē! 

Brīdinājuma zīmju sūtību skaidro Dainis Zvaners, Latvijas dzelzceļa galvenais tehniskais inspektors: 

«Mūsdienās dzīve kļūst straujāka un mēs steidzamies arvien biežāk, tāpēc šķietami pavisam vienkāršas piesardzības darbības mēdzam piemirst. Šī gada pirmajos sešos mēnešos jau ir bijuši 10 negadījumi, no kuriem pieci ir ar letālām sekām, turklāt puse no tiem ir notikuši jūnijā. Mēs ceram, ka šīs grafiskās zīmes kalpos par pēdējā brīža atgādinājumu apstāties pirms dzelz­ceļa pārejas un pārliecināties, ka to šķērsot ir droši. Lai parūpētos par savu dzīvību, ir nepieciešams apstādināt daudzās domas, kas mūs ir pārņēmušas, novērsties no viedierīcēm un vienkārši paskatīties uz abām pusēm, pārliecinoties, ka sliedes var šķērsot droši.»

LAI PĀREJA DROŠĀKA. Lūk, šāda, gājēju uzmanību saasinoša, pāreja dzelzceļa sliedēm ierīkota kaimiņpilsētā Cēsīs, kur iedzīvotāju kustība, šķērsojot dzelzceļa sliedes vairākas reizes dienā, ikdienā ir krietni vien intensīvāka par Valmierā pierasto. Foto no Latvijas dzelzceļa arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru