100 dienas elegantos samta cimdos

- 14.Maijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Ir uzmundrinošs teiciens: «Ne čiku, ne grabu, jau rīts pie loga!» To atcerējos sakarā ar Krišjāņa Kariņa veidotās valdības pastāvēšanas 100 dienām. Ne jau kā šīs valdības atnesto gluži vai jauno rītu, bet laika ātrā ritējuma dēļ: līdz janvāra vidum pat nebija skaidrības, vai šajā Saeimā ievēlētie deputāti vispār spēs vienoties par valdības izveidošanu, skanēja prātojumi par iespējamām ārkārtas vēlēšanām. Kad valdību tomēr izveidoja, arī tad bars skeptiķu steidza apšaubīt tās darboties spēju.

100 dienas nu parāda, ka Latvijā tomēr ir pietiekami stabila valdība. Savukārt stabilitāte ir tieši tas, ko no valdības vispirms gaida vietējie uzņēmēji, saimniekotāji, vairums šeit strādāt gribošo. Tikai valsts, kurai ir pietiekami stabila, nodokļus un likumus strauji nemainoša valdība, spēj piesaistīt nopietnus ārvalstu investorus jaunu ražotņu un cita veida uzņēmumu atvēršanā pie mums. Bet katra tāda ražotne dod jaunas darba vietas tiem, kas grib strādāt, labi nopelnīt tepat, Latvijā. (Bez labi apmaksātiem darba piedāvājumiem neveiksmīgi būs pat visjūsmīgākie aicinājumi un projekti atgriezt dzimtenē aizbraukušos latviešus!)

Pirms gadiem gan politiķu vidū, gan arī presē pastāvēja oficiāli nerakstīts, bet strikti ievērots uzticības likums: ja jau Saeimā tautas ievēlētie deputāti valdību ir izveidojuši, tad vismaz 100 dienas tai ir jāļauj sevi parādīt un nav morāli pieklājīgi pat opozīcijā palikušajiem mesties šai valdībai virsū ar pārmetumiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru