100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai

- 28.Novembris, 2018
Izglītība
Laikrakstā

Projekta «Manas 100 brīvprātīgā darba stundas Latvijai» mērķis bija pilnveidot Latvijas Sarkanā Krusta brīvprātīgo kustības uzskaites sistēmu un īstenot jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgajā darbā, īpaši Latvijas reģionos. Pateicoties trim jauniešiem: Elīnai Akmentiņai, Līgai Balodei un Aleksandram Rusakam, Valmieras pilsētas pašvaldība tika sveikta astoņu aktīvāko starpā.

Projekta laikā tika izveidota interneta platforma, kurā ikvienam bija iespēja reģistrēties, uzskaitīt savu brīvprātīgajā darbā pavadīto laiku, ievietot fotoattēlus un aprakstus par padarīto, vienlaikus redzot līdzcilvēku paveikto. Kopumā akcijā iesaistījās 264 cilvēki no 68 reģioniem, platformā ievadot vairāk nekā 10 tūkstošus darba stundu. Noslēgumā tika sveikti 54 aktīvākie (kam bija vairāk nekā 100 stundu) projekta dalībnieki – cilvēki vecumā no 6 līdz 76 gadiem, kuri savā ikdienā 2018. gada laikā nesavtīgi palīdzējuši līdzcilvēkiem ar savu brīvprātīgo darbu, to pasniedzot un dāvājot kā dāvanu Latvijas valsts un LSK simtgadē. Viņu vidū bija arī trīs jau pieminētie jaunieši. Platforma 100.stundas.redcross.lv būs aktīva arī turpmāk, tādēļ LSK aicina ikvienu to izmantot un reģistrēt savas brīvprātīgā darba stundas arī nākotnē.

Draudzenes uzrunāta, Līga Balode, nemaz neticot, ka izdosies sakrāt vajadzīgās darba stundas, uzsāka dalību projektā. Viņa mācās Valmieras Viestura vidusskolas 11. klasē, bet meitenes dzimtā puse ir Rūjiena, kur arī uzsāktas pirmās brīvprātīgā darba gaitas, palīdzot pasākumos kultūras namā, Senioru namā un bērnudārzā. «Kopā ar ģimeni esam iesākuši doties uz dzīvnieku patversmi Smiltenē vai Cēsīs.

ALEKSANDRS RUSAKS, vasarā vadot nometni. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru