22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Ziemassvētku dāvanā — dižlīdaka

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Ierasts, ka decembrī Burtniekā varēja uzčāpot uz ledus un vismaz pie tik daudz zivju zvīņām tikt, lai ir ko Vecgada vakarā makā likt un var nākamajā gadā uz lielu naudu cerēt. Šogad gan decembris Burtniekam ledus vāku nesteidz uzlikt. Taču kā iepriekšējā sestdienā pierādīja brengulietis Jānis Riba, arī šādā decembrī, kas māk, tam skaisti lomi nāk.

Ziemassvētku dāvanā — dižlīdaka

No Bauņu bāzes (kanālā gan jau bijis ledus, bet kāds to bija paguvis laivas platumā salauzt) divatā ar copes kolēģi Guntaru aizbraukuši uz Salacas pusi. Tur piekrastē pirms pāris nedēļām Jānis kopā ar tēvu Māri nevis velcējot, bet spiningojot jau bija pie skaistām Burtnieka normas (katram trīs) līdakām tikuši un vairākas arī vaļā atlaiduši. Taču šajā sestdienā spiningošana rezultātu nav devusi (iespējams, ka līdakas no krasta, kur ūdeņi jau sāk aizsalt, devušās uz dziļākām vietām). Lai arī, kā teic Jānis, «ar šo copes metodi tikpat kā nenodarbojos», atpakaļbraucienā uz bāzi velcēšanai apmēram 25 metrus aiz laivas palaidis 13 cm garu vobleri, kurš spēj iegrimt apmēram 6 metru dziļumā un labi «strādā», kad ezerā ūdens līmenis ir tik augsts kā šobrīd.

AR SMAIDU UZ LŪPĀM. Tādu zaļsvārci nav viegli par rokās noturēt, kur nu vēl no ezera ārā dabūt. Foto no J. Ribas personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
22. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Tauta grib zināt

Apēdi vai atlaidi?

pastāv arī princips: Atlaid mammu

Šī nav mamma

Mammas ir jāatlaiž, bet šī, kā vērtēju pēc fotogrāfijas un slaiduma vēl decembrī, nav mamma un tādu varēja pat neataaist, jo tik mizīgi līdaku veči paši ir ziemā bīstami bedrēs salīdušu zivju baram, ik pa pāris nedēļām aprij arī nārstam piebriestošās un tādēļ neveiklās, aizbēgt nespējīgās mammas, pat virs kiloograma un vairāk smagas. Bedrē, kur tāds papucis plosās, līdz pavasarim būs vismaz par 10 nārstojošām mammām mazāk. Iespējams, ka arī tas ir viens no risinājumiem, kā dabūt līdaku produktīvāku nārstu, ja vaļā tiek laistastikai ikru pilnās mammas, bet papuči tiek nesaudzīgi izķerti, jo pat pārdesmit mammām ar viena papuča pieņiem pietiek. Pieļauju, ka arī Burtniekā viens no iemesliem līdaku skaita samazinājumam ir šo lielo papuču pārāk lielais īpatsvars līdaku populācijā. Tādus papučus zvejnieki savos tīkos iekšā dabū reti (noķer vien vidēja izmēra līdakas), bet spiningotāji tos noķer retu un, neprotot noteikt, ka tie nebūt nav mamma, arī laiž vaļā. Tāda 10 kg līdaka gadā vismaz 100 kg zivju apēdīs, turklāt lielās ķer galvenokārt lielās, tādad savējās, citas līdakas...
Ceru, ka tik prasmīgi spiningotāji kā Jānis (visu cieņu, ka viņš joprojām par savējo uzskata vissportiskāko līdaku ķeršanas veidu - spiuningošanu!) paši pratīs izvērtēt, kādas un cik zivis lomā ņemt un, kuras noteikti ir vaļā laižamas... Ne asakas arī 2018. gadā!
IHTIOLOGS

Paldies

par skaidrojumu. Noderīgi

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri