Ziemas festivālā Ērgļos

- 9.Marts, 2018

Viņnedēļ Ērgļos triju dienu sacensībās tika noskaidroti Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla uzvarētāji vairāk nekā 10 ziemas sporta veidos. Skolēni no visas Latvijas sacentās biatlonā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, snovbordā, hokejā, hokejā 3x3, slidošanā, ragaviņu braukšanā, ziemas orientēšanās distancēs, kērlingā, lielajā skolu stafetē un frīstailā (paraugdemonstrējumos).

No mūspuses festivālā tika pārstāvēta Mazsalacas vidusskola (distanču slēpošanā, biatlonā), Rūjienas vidusskola, Valmieras Pārgaujas sākumskola, Valmieras sākumskola (visas snovbordā), Jura Neikena Dikļu pamatskola (distanču slēpošanā), Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras Mākslas vidusskola, Valmieras tehnikums un Valmieras Pārgaujas ģimnāzija (visas ziemas orientēšanās sportā).

Vislabāk veicās ziemas orientieristiem, no kuriem vairāki aizslēpoja līdz godalgām. Starp 1. grupas jaunietēm uzvarēja Elizabete Ločmele (VVV), trešā Vilma Alberinga (VVV) un 5. vietā Zanda Stabiņa (VMV). Šajā pašā grupā starp zēniem triumfēja Pauls Alberings (VVV), Rūdolfs Matīss Vimba (VT) palika 4. vietā, Māris Heinols (VVV) 7. vietā, bet Matīss Leitlands (VVV) ierindojās 9. vietā. Jauniešu 2. grupā starp meitenēm nepārspēta palika Anna Emīlija Suta (VPĢ).

Godalgu mājās pārveda arī rūjienietis Kristaps Krūmiņš, kurš izcīnīja bronzu snovborda 1. grupā. Tāds pats panākums arī Martai Luīzei Pētersonei (VPS) meiteņu jaunākajā snovborda grupā. Jaunāko zēnu grupā kā piektais ātrākais uz dēļa finišu sasniedza arī Ralfs Leitis (VS).

Mazsalacas vidusskolas audzēkne Elizabete Slotiņa ierindojās 5. vietā 2003.-2004. g. dzimušo meiteņu grupā biatlona 2 km distancē. Vairāki viņas skolas biedri piedalījās arī distanču slēpošanā — Marks Vāle ieņēma 17. vietu jauniešu 1. grupā 5 km distancē un Mārcis Miķelis Bērziņš 22. vietu 2. jauniešu grupā 5 km distancē. Braši slēpoja arī vairāki Jura Neikena Dikļu pamatskolas jaunie slēpotāji — Elīna Amanda Sidorova, Dana Jauga, Jānis Ralfs Štelcs, Diāna Žagota, Selīna Keita Strautniece un Sandija Rumba.

Latvijas skolu kopvērtējumā Ziemas festivālā triumfēja Madonas pilsētas vidusskola, otrā palika Jelgavas 4. vidusskola un trešā Madonas Valsts ģimnāzija. Kopumā šajās sacensībās startēja 1456 skolēni no 146 skolām.