20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Zemniecības saliedētājs. I

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Paveikts daudz!

Sākums parasti noritēja sestdien februāra vidū. Pirmās Zemnieku dienas sākās ar Valmieras baznīcā ar svinīgu dievkalpojumu, kam sekoja gājiens uz norises vietu – netālo Valmieras Latviešu biedrību. Par gadskārtēju tradīciju kļuva arī ikgadējais biedrības goda biedra, Saeimas deputāta un vēlākā valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa uzruna. Ar viņa uzrunu sākas arī 7. Zemnieku dienas, 1928. gada 11. un 12. februārī, viņš uzstājas ar priekšlasījumu „Zemnieks un 1928. gads”.

Zemniecības saliedētājs. I

Tajā pašā dienā paredzēti vēl divi priekšlasījumi: valsts Stendes selekcijas stacijas vadītāja, agronoma J. Lielmaņa „Mūsu kultūras augu vietējo šķirņu izkopšanas nozīme”. Svētdien, 12. februārī, pirmais runā Saeimas deputāts Ā. Klīve, pēc tam docents L. Adamovičs par tēmu „Valmieras un apkārtnes nozīme Brāļu draudzes kustībā 18. gadsimtā” un skolotājs Fr. Adamovičs par Latvijas klimatu un lauksaimniecību. Ieeja abās dienās Baltijas Lauksaimniecības biedriem, biedru karti uzrādot, bez maksas. Pilnu pasākumu programmu var lasīt zemnieku „Brīvajā Zemē”, vietējā laikrakstā „Vidzemes Balss”. Lai nodrošinātu  aizpildītu zāli, B.L.B. biedri tiek aicināti ar saviem piederīgiem jo kuplā skaitā atkal apmeklēt šo gadskārtējo zemnieku izrīkojumu.

Klusi un pieticīgi

Stāsta laikraksts “Valmierietis” Nr. 547., 1940.g. 15.02.

“Vērtīga lauksaimniecības priekšlasījumu virkne Valmierā.

16. un 17. februārī Baltijas Lauksaimnieku biedrība sarīko Valmierā, bezmaksas priekšlasījumus. Sākums abās dienās pulksten 11.30. Baltijas Lauksaimniecības biedrībā.  16. februārī runās Darba centrāles pilnvarnieks, agronoms P. Legzdiņš par darbaspēka jautājumu nākotnē, Latvijas Lauksaimniecības Kameras vecākais būvtehniķis J. Kviešāns par lauku būvniecības turpmāko veidošanos sakarā ar elektrifikāciju un par būvju veidiem, LLK inženieris H. Lose par elektrību lauku saimniecībā. 17. februārī runās Stendes selekcijas stacijas speciālists, agronoms E. Bērziņš par linu un kartupeļu audzēšanu, LLK lopkopības nodaļas vadītājs, agronoms A. Kupčs par jaunākajām atziņām lopu ēdināšanā, lauksaimnieks K. Ķenģis dalīsies praktiskos vērojumos par kartupeļu sutināšanu un skābēšanu un Lauksaimniecības akadēmijas docents E. Žubeckis klātesošiem stāstīs par izdevīgāku augļu izvērtēšanu.”

JAU OTRĀS. Zemnieku dienas dalībnieki 1923. gada 3. februārī. Pirmajā rindā 3. no kreisās Hermanis Enzeliņš, blakus Kārlis Ulmanis un dzejnieks Edvarts Virza. Foto no Valmieras muzeja krājuma

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri