16. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Justīne, Juta

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs atgriežas mājās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Noslēdzot pārdislokāciju uz tās vēsturiskajām robežām, vakar Valmierā notika svinīgais brigādes štāba pārcelšanās un pagaidu ēkas atklāšanas pasākums.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs atgriežas mājās

Pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš, bataljonu komandieri, kā arī Vidzemes novadu pašvaldību un valsts institūciju pārstāvji.

«Pēc Zemessardzes struktūras pārmaiņām šis ir noslēdzošais posms, kurā Vidzemes brigādes vadības elements tiek pārcelts no Rīgas uz Valmieru. Šis ir vēsturisks brīdis — brigādes štābs atgriežas Vidzemē,» tā M. Ozoliņš. «Šis ir pagaidu variants, un, protams, mēs skatāmies uz Kaugurmuižas galvenās ēkas kompleksu, kur plānojam pārcelties pēc diviem trim gadiem. Pārejas periodā šī ēka (bijusī Valmieras Mākslas vidusskola Mākslinieku ielā 2 — aut.) mums ir pieņemama, arī Valmieras pilsētas pašvaldība mums ir nākusi pretī, izīrējot šīs telpas (nomas līgums noslēgts līdz 2021. gada 30. aprīlim — aut.). Arī no vadības un ekonomijas viedokļa šos piecus bataljonus būs vieglāk vadīt no Valmieras. Ikdienā brigādes štābs darbosies aptuveni 50 cilvēku sastāvā. Pilsētas iedzīvotājiem tas nozīmēs jaunas darbavietas, jo mums ir arī civilo darbinieku amati. Sildīsim arī vietējo ekonomiku, pērkot pakalpojumus. Būsim biežāk redzami Valmieras ielās — palielināsies militāro personu klātbūtne. Šobrīd šajā ēkā ievācamies bez drošības prasību palielināšanas šai teritorijai. Ja tāda nepieciešamība būs, tad to izvērtēsim.»

Lai padarītu efektīvāku Zemessardzes uzdevumu izpildi, Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs, kas līdz šim atradās Rīgā, kopš 1. jūnija atrodas Valmierā. Tādējādi brigādes štābs, kura uzdevums ir koordinēt, pārraudzīt un atbalstīt Vidzemes bataljonu — Valmieras, Cēsu, Gulbenes, Alūksnes un Ogres — darbību, būs dislocēts savā atbildības rajonā, tuvāk saviem bataljoniem, un štāba atrašanās reģionā ir gan loģiska, gan racionāla.

Vēsturiski Zemessardzes 2. brigādes štābs no 1992. gada 30. jūnija līdz 2003. gada beigām atradās Vidzemē — Cēsīs. Tā kā Cēsīs ēku, kurā atradās brigādes štābs, šobrīd pilnībā pārvalda Nacionālo bruņoto spēku instruktoru skola, par brigādes štāba mājvietu izvēlēta Vidzemes lielākā pilsēta Valmiera.

Brigādes štābam pārceļoties uz Valmieru, iecerēts attīstīt Zemessardzes bāzi Kaugurmuižā, kur šobrīd dislocēts Zemessardzes 22. kājnieku bataljons. Attīstības plāns paredz gan infrastruktūras papildināšanu un attīstību, gan vēsturiskās Kaugurmuižas ēkas renovāciju. Tajā pastāvīgi atradīsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štābs. Patlaban ir noslēdzies iepirkums par Kaugurmuižas ēkas renovācijas projektēšanu. Plānots, ka Kaugurmuižas ēkas renovācija notiks turpmākos trīs gadus, kas nozīmē, ka brigādes štābs uz to varētu pārcelties 2021. gadā.

SVEICOT Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba darbiniekus ar jaunām telpām, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (attēlā kopbildē ar daļu no ēkas apdzīvotājiem) brigādes komandieriem Marekam Ozoliņam (attēlā pa labi no Bergmaņa) dāvāja vēsturisku fotogrāfiju, kurā redzama Kaugurmuiža 20. gadsimta trīsdesmitajos gados.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri