Zelta spēle šosvētdien VOC

- 7.Marts, 2017

Ar zaudējumu (2:3) no Latvijas telpu futbola asociācijas (LTFA) 1. līgas turnīra priekšpēdējās kārtas spēles Preiļos atgriezušies VALMIERA GLASS VIA (30 punkti) futbolisti, līdz ar to turnīra uzvarētāju noskaidrošanu atliekot uz pašu pēdējo spēli, un tieši ar otru šī titula pretendentu — FC Nikers (28 p.) no Kuldīgas. Matemātika pavisam vienkārša — nepieciešama uzvara vai neizšķirts.

Kā pirms šīs spēles minēja valmieriešu treneris Uldis Pūcītis, arī Preiļu zēni futbolu māk spēlēt. Par nelaimi mums, vismaz sestdienas spēlē viņi to darīja labāk nekā viesi no Vidzemes.

Preiļu 1. pamatskolas sporta zāles sienās spēli nosacīti labāk uzsāka laukuma saimnieki. Bikstīšanās un bakstīšanās laukumā bez rezultātiem notika līdz spēles 13. minūtei, kad vienā no pretuzbrukumiem Preiļu mazais nazītis komandas kapteinis Rolands Putāns izlauzās aci pret aci ar Matīsu Kučinski un to rezultatīvi apspēlēja — 1:0. Valmieriešu atbildes gājiens sekoja īsi pirms puslaika izskaņas — par noteikumu pārkāpumu limita izsmelšanu uz Preiļu vārtiem tika nozīmēts 10 metru soda sitiens, kuru jau atkal precīzi izpildīja Alvis Dubovs — 1:1.

Otrā puslaika sākumā preilēnieši atbildēja ar vēl vienu dzēlienu — ne no šā, ne no tā vārtus guva viņu rezultatīvākais vīrs šajā turnīrā Aigars Caics — 1:2. Turpinājumā mūsu futbolisti arvien biežāk sāka pieļaut kļūdas, līdz vienā no pretuzbrukumiem, spēles 26. minūtē, Vladislavs Breidaks panāca jau 1:3. Tuvojoties spēles izskaņai, Pūcītis noņēma vārtsargu un laukumā sūtīja piecus laukuma spēlētājus. Šis solis augļus nesa stipri par vēlu — otrie Dubova vārti spēles 39. minūtē. Lai arī līdz spēles beigām vēl atlika 1 minūte un 6 sekundes, atspēlēties jau vairs neizdevās.

Tātad visu vai neko spēle šosvētdien Vidzemes Olimpiskajā centrā pl. 14 pret FC Nikers. Līdzjutēju atbalsts šajā spēlē būs nepieciešams kā vēl nekad. Ieeja bez maksas!

Jāteic, kuldīdznieki sezonas izskaņā kā komanda ir uz viļņa, laukumā rādot pārliecinošu sniegumu. Par FC Nikers spēku pārliecinājās ne tikai Jēkabpils Ošukalns, kas ar 3:0 tika apspēlēts sestdien, bet arī daudzkārtējie valsts čempioni FK Nikars, kas svētdien Latvijas kausa izcīņā Kuldīgā tikai ar lielām pūlēm tika galā ar šiem nepiekāpīgajiem kurzemniekiem — 5:3.

INTRIGA LĪDZ PĒDĒJAM. Šī gada Latvijas telpu futbola asociācijas 1. līgas scenāriju rakstījis pats futbola dievs: uzvarētāju noskaidrošana pēdējā divkaujā — Kuldīga pret Valmieru, VALMIERA GLASS VIA (attēlā) pret FC Nikers.