Zelta nebūs, bronzu nedāvinās

16.Maijs, 2017

Tāds secinājums prasās pēc nu jau bijušo LBL čempionu Valmieras/ORDO neveiksmīgās triju maču sērijas Olybet LBL čempionāta pusfinālā. Vistuvāk panākumam mūsējie bija pirmajā spēlē Rīgā, abas pārējās — Valmierā un Jūrmalā — kaut kādā mērā jau notika pēc inerces un nolemtības zīmē...

Valmiera/ORDOVEF Rīga 76:87 (14:23, 17:23, 18:15, 27:26)

Šī spēle lielā mērā bija līdzīga pirmajai, vien ar to atšķirību, ka rīdzinieki otrajā puslaikā vairs īsti cerēt uz panākumu valmieriešiem tā arī neatļāva, savukārt mājinieku rādītais sniegums laukumā uz to arī nepretendēja. Plus vēl visam jau pirmajā puslaikā potīti pamežģīja Fišers, atstājot valmieriešu treneriem rotācijā reāli vien 8 basketbolistus (Mālmanis sērijā praktiski netiek izmantots).

Spēles statistika liecina, ka mājinieki savā laukumā vadībā nav bijuši ne reizi, kamēr viesu lielākā vadība šajā mačā sasniegusi 20 punktus.

Punktus mūsējiem guva: Pits 15+5RP+2PB+5 kļūdas (ef. koef. +15), Bērziņš 13+3AB+3RP (+14), Laksa (+11), Blaus 10+4AB+1BM (+10), Jonāts 9 (+7), Kaufmanis 8+1BM (+5), Kārlis 5+2PB (+5), Fišers 2+5AB (+6), Gabrāns 2+4RP (+4). Viesiem rezultatīvākie: Mejeris 18+2PB+1BM (+18), Gadijs 17+11RP (+22), Blūms 16+3AB+3RP+3PB (+19). Pārējā komandu statistika: divpunkti 53%:46%, trīspunkti 45%:44%, sodi 71%:92%, AB 27:36, RP 18:19, PB 6:12, BM 2:2, kļūdas 16:12, komandu ef. koef. summas 81:109.

Trešo un izšķirošo sērijas spēli sestdien mūsējie aizvadīja vefiešu izvēlētajā mājas laukumā Jūrmalā. Tāpat kā abās iepriekšējās spēlēs, arī šeit tribīnēs valdīja Valmieras/ORDO fani, kuri arī šosezon, manuprāt, ir godam nopelnījuši LBL čempionu laurus. Ar komandu ir citādāk...

VEF RīgaValmiera/ORDO 85:70 (27:17, 16:21, 21:20, 21:22)

Arī šajā spēlē statistika ir nepielūdzama: vefiešiem lielākais pārsvars 20 punkti, valmierieši vadībā nav bijuši ne reizi. Mūsējiem atkal ierindā bija Fišers, kurš aizvadīja labu spēli, taču kopumā valmieriešu sniegums bija ļoti viduvējs. Jau ierasti šajā sērijā mūsējiem pirmais puslaiks pagāja aklimatizējoties, kamēr vefiešu aizsardzība un īpaši uzbrukums jau no pirmajām spēles minūtēm strādāja ar pilnu jaudu. Neapturams visā mačā bija Ričards, kurš salādēja čempionu grozā 7 trejačus 9 mēģinājumos. Viesiem rezultatīvākais atkal bija Pits, taču šajā sērijā viņš regulāri arī visvairāk kļūdījies — 3 spēlēs 13 pušieri.

Valmieriešiem punktus guva: Pits 19+6RP+5 kļūdas (+14), Fišers 16+9AB (+25), Jonāts 10+5AB (+10), Laksa 9+7AB (+11), Bērziņš 8 (+10), Kaufmanis 4 (+1), Gabrāns 2 (+1), Kārlis 1+4RP (+2), Blaus 1 (+1). Pārējā komandu statistika: divpunkti 53%:57%, trīspunkti 42%:25%, sodi 69%:76%, AB 32:34, RP 21:19, PB 8:5, BM 2:0, kļūdas 10:14, komandu ef. koef. summas 100:79.

Čempionu pilnvaras noliktas, tagad mūsu komandai jācīnās par bronzas medaļām. Jau kuru reizi šajā sērijā, neatkarīgi no komandas nosaukuma, mūsējo pretinieks būs Rīgas Barons kvartāls ar ambiciozo un eksplozīvo galveno treneri Mārtiņu Gulbi priekšgalā. Baronu galvenais triecienspēks ir trīs leģionāri — augumā sīkais virtuozais tehniķis amerikānis Larsons un divi augumā raženi broļuki Jogela un Krestiņins. Tāpat nevar aizmirst par puisi bez nerviem Medisu un snaiperi Geku, kuram gan ne visas ir metamās dienas. Jebkurā gadījumā valmieriešus bronzas sērijā — atkal līdz trim uzvarām — gaida sīksts un nepiekāpīgs pretinieks, kurš neko nedāvinās, tāpēc — par uzvaru jau pirmajā spēlē šovakar Valmierā!