16. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Lida, Lidija

Zaļās partijas ambīcijas vai zaļuma piesmiešana

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Zaļās partijas ambīcijas vai zaļuma piesmiešana

Bez lieka skaļuma, bet ar pietiekami lielām ambīcijām — pieteikumiem uz izciliem rezultātiem nākamās Saeimas vēlēšanās un savu biedru vēl lielāku klātbūtni valdībā — iepriekšējā sestdienā uz savu nu jau 29. kongresu pulcējās Latvijas Zaļās partijas biedri. Vispozitīvākā gaisotne kongresā bija, kad «zaļos» ministrus — veselības ministri Andu Čakšu un aizsardzības ministru Raimondu Bergmani — kā vai pašus labākos savā valdībā centās slavēt premjerministrs Māris Kučinskis. Viņš arī paguva ieteikt, ka būtu svarīgi, lai nākamajās vēlēšanās Čakša atkal būtu deputātu kandidāte un startētu tieši Rīgas sarakstā. Kā būtisks aicinājums (var pat teikt, ka norāde) bija arī Kučinska teiktais par Latvijas Zaļās partijas un Latvijas Zemnieku savienības kopā būšanas lielo spēku, jo vēlētāji augstu vērtējot tieši ZZS (Zaļo un Zemnieku savienības) zīmolu. Vienlaikus premjers arī izteicās, ka viņām kā šīs partijas darbošanās vērotājam radies priekšstats, ka tās iekšienē daudz kas vēl nav līdz galam izrunāts, un izteica cerību, ka to nu ir iespējams izdarīt kongresā.

Uzreiz jāteic, ka vismaz šīs premjera cerības kongress attaisnoja maz. Vien dažās runās izskanēja pārmetumi par partijas zaudētajiem zaļajiem ideāliem. Bet to, ka daudziem partijas biedriem līdzšinējās partijas vadības neizteiksmīgās darbības rezultātā tie tiešām šķiet pazaudēti, rādīja tāds būtisks fakts, ka no tobrīd partijā vēl esošajiem 896 biedriem uz kongresu bija ieradies vien 461. Tātad tikai nedaudz vairāk par pusi, lai kongresam būtu kvorums un tas vispār varētu notikt.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Jau sen

Zaļā partija dabas zaļumu piesmēja jau tajā laikā, kad tās viens no vadošajiem biedriem Indulis Emsis kļuva pat par premjeru. Jo tad sekoja portfelīša ar nozīmīgiem dokumentiem pazaudējšana un atklājās, ka Emsis ir arī tā sauktajos Lemberga stipendiātu sarakstos. Kopš tiem laikiem īstajiem zaļi domājošajiem ir skaidrs, ka ne jau dabas, bet dabas resursu nesaudzīgu tērētāju intereses Zaļās partijas vadošie biedri aizstāv. Bet ierindas biedrus, kam joprojām ir nesamaitātāka nostāja, šajā partijā jau sen pie teikšanas neviens nelaiž. Nav jau šai partijai arī spilgta lidera, kurš sabiedrību spētu modinātu uz zaļu domāšanu arī šodienas sarežģītos ekonomiskos apstākļos.

Tēvzemieši arī nav īstie

Tēvzemiešu Kaspars Gerhards gan arī nav labākais VARAM ministrs. Riepu ugunsgrēki, nesakoptie gudrona dīķi, ar PET pudelēm piemētātā Latvija (tāda nu tā simtgadi sagaida), dažādas dabai kaitējošas atļaujas un neizdarības vairāk paliek atmiņā nekā kaut viens tāds darbs, par kuru dabas draugi un jebkurš normāls latvietis vēl ilgi viņu pieminētu. PELĒCĪBA!!! Žēl, ka no šī krēsla bij spiests aiziet Eināras Cilinskis, īsts dabas aizstāvis. Ar viņu Latvija jau šodien būtu daudz zaļāka, pat negaidot, kad kādreiz savā būtībā vēl (varbūt tomēr!) pamodīsies Zaļā partija.

Universāla tapa

Tieši tāds savā amatā ir VARAM ministrs Gerhards. Pelēcīgs personībai līdzīgs izstrādājums, absolūti bez jebkādas sakarīgas pašiniciatīvas, nacionāli iekrāsota skaida, kas peld pa straumi. Kur aiznesīs, tur piestās krastā.

sveiciens

Latvijā iedzīvotāju knapi 2 miljoni ,tomēr ja vienā no vadošām partijā biedru skaits nepilni 900simti ,tad taču tā pārstāvniecība ir tāda pamaza.Ko rosinu ,jāstājas partijās ,lai varētu ietekmēt partiju politiku un līdz ar to visas valsts politiku.

Valmierietis

"Sveicienam" ir pilnīga taisnība....Valsts tikai vinnētu, ja lielākā daļa "dīvāna politiķu" beigtu vāvuļot demagoģiju, bet paši piedalītos politikas veidošanā un arī atbildētu par savas partijas lēmumiem un darbiem!!!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri