26. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Eiženija, Ženija

Zaļā gaisma bioloģiski audzētiem kartupeļiem un pelēkajiem zirņiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Alojā kartupeļu cieti ražo jau gandrīz 40 gadus. SIA «Aloja Starkelsen» šeit saimnieko 28. gadu un kopš 2008. gada ražo arī bioloģisko cieti. Papildus cietei uzņēmumā top ķīseļi, želejas, bioloģiskais cepamais pulveris, bioloģiskais vaniļas cukurs un vēl citi ražojumi, kas bāzēti uz cietes. Tagad piedāvājumā ir arī pelēko zirņu milti. Kādēļ lauksaimniekus mudina vēl vairāk bioloģiski audzēt cietes kartupeļus un pelēkos zirņus ‘Bruno’, par to «Liesmai» stāsta SIA «Aloja Starkelsen» direktors JĀNIS GARANČS.

Zaļā gaisma bioloģiski audzētiem kartupeļiem un pelēkajiem zirņiem

JĀNIS GARANČS: «Pēc desmit gadiem arī ar bioloģisko zirņu miltiem būsim starp lielākajiem eksportētājiem pasaulē!» Ārijas Romanovskas foto

Vairāk nekā mēnesi no sadarbības partneriem Latvijā, Igaunijā un arī Lietuvā turpinām pieņemt divu veidu – integrēti un bioloģiski  audzētus – kartupeļus. Pēc piegādes grafika tas notiks līdz novembra vidum. Kopumā gads būs labs, plānotā raža ir iegūta. Esam ievērojamas summas investējuši ražošanā un atbilstoši investīcijām arī palielinājuši ražošanas jaudas. Pārstrādes apjoms, piemēram, bioloģiskajai cietei ir gandrīz dubultojies, tādēļ visus cietei izaudzētos kartupeļus fiziski nespējam pārstrādāt vienā mēnesī. Kartupeļu pārstrādes sezona ilgst trīs mēnešus, un uzreiz vienuviet rūpnīcā nevācam milzīgus jaunās ražas kalnus. Ir piegādes grafiks, pēc kura līdz novembra vidum pakāpeniski visu pieņemsim un pārstrādāsim. Līgumu noslēgts krietni vairāk nekā agrāk. Ja zemniekam objektīvu apstākļu dēļ līgumā paredzētais apjoms neizaug, neiedarbinām sankcijas, bet savukārt tiem, kam izauga daudz vairāk, nekā plānots, pieņemam pilnīgi visus kartupeļus. Līgumus ar zemniekiem slēdzam ilgtermiņā – uz trim gadiem, bet, ja kādam tas nepieciešams biznesa vai attīstības plānam, pat līdz pieciem gadiem. Ilgtermiņa stabilitāte ir ļoti vajadzīga zemniekam. Ne mazāk būtiski ir arī tas, ka visam līguma laikam fiksējam nemainīgu cenu. No šā gada līdz pat 15% maksājam arī papildu piemaksas vai nu par līguma izpildes apjoma palielinājumu, vai arī par labas ražas iegūšanu. Garantējam, ka no zemnieka nopirksim visu cietes kartupeļu ražu, bet tajā pašā laikā no zemnieka prasām, lai viņš savu ražu nepārdod kādam citam.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Oktobris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri