23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

VSA-Valmiera airēšanas slalomistiem uzvaras Lucavsalā un Somijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Airēšanas slaloma kluba «Vidzemes sporta asociācija – Valmiera» jauniešu sniegums viņsestdien Rīgā vainagojies ar uzvarām, visa kaluma medaļām un teicamām debijām tradicionālajā Lucavsalas kausā.

VSA-Valmiera airēšanas slalomistiem uzvaras Lucavsalā un Somijā

Sacensību uzvaras laurus K1 laivu klasē vīriešiem plūca Ralfs Jurjānis, apsteidzot savu treniņu biedru Valmieras Kazu krācēs Edgaru Grāvīti no Baldones. Lucavsalas kauss Ralfam Jurjānim paliks atmiņā kā pirmās sacensības, kurās izcīnīta ne tikai 1. vieta pārstāvētajā kategorijā (K1M U14), bet triumfēts arī junioru absolūtajā konkurencē. Par nepilnu sekundi atpaliekot no līderpozīcijas laika, vicečempiona tituls C1 laivu klasē vīriešiem Emīlam Putniņam.

Spīdošs starts arī Pēterim Dambekalnam. Viņa burvīgais pārsteigums ir goda pjedestāla augstākais pakāpiens C1 laivu klasē vīriešiem U14 vecuma grupā un 2. vieta K1M U14 kategorijā. Drosme un apņēmība bija zelta vērta Karīnai Mihailovai K1 laivu klasē sievietēm U12 vecuma grupā.

Ar panākumiem pirmajās sacensībās līdzjutējus un sevi iepriecināja jaunākie VSA-Valmiera censoņi Mārtiņš Plaudis un Emīls Varslavāns. Mārtiņš ar tīru (bez soda sekundēm) un raiti slīdošu izšķirošo braucienu garantēja sev Lucavsalas kausa K1 laivu klases vīriešiem U12 vecuma grupas bronzu. Savukārt Emīls apsveicami sevi pierādīja divās laivu klasēs, finišējot ceturtais C1 laivu klasē vīriešiem U12 vecuma grupā un ierindojoties augstajā 7. vietā K1M U12 kategorijā.

Ar Lucavsalas kausu VSA-Valmiera sportistiem atklāts Baltijas airēšanas sacensību rudens maratons, turpinājumā sekojot Kauņas čempionātam, Lietuvas kausam, Rīgas Jaunatnes meistarsacīkstēm un Latvijas kausa finālam.

***

Toms Karlivāns, Emīls Putniņš un Ralfs Jurjānis izcīnījuši Somijas čempionāta un Taivalkoski Ekstrēmā slaloma augstākās godalgas, pārstāvēto kategoriju pirmajā trijniekā arī Ralfs Baldiņš un Kaspars Pakers, un visi pabijuši sajūsmas un adrenalīna epicentrā «Palava Koski».

Somijas pilsētā Taivalkoski, sacentušies ar vietējiem, igauņiem un krieviem, uzvaras garšu izbaudīja trīs kluba «Vidzemes sporta asociācija – Valmiera» airēšanas slalomisti. Somijas čempionātā K1 laivu klasē vīriešiem triumfēja Toms Karlivāns, C1 laivu klasē vīriešiem līderis Emīls Putniņš un junioru konkurencē nepārspēts Ralfs Jurjānis. Divas trešās vietas Ralfa Baldiņa kontā, tās C1M un K1MJ kategorijās.

Toma Karlivāna, Emīla Putniņa un Ralfa Jurjāņa ieskrējiens un apetīte ne par nieku nemazinājās arī nākamajā dienā, kad, kā ierasts pēc Somijas čempionāta, cīņas Taivalkoski norisinājās jau citu sacensību – Ekstrēmā slaloma trasē. Rezultātu zelta aile bija nemainīga: 1. vieta K1M OPEN Toms Karlivāns, 1. vieta C1M OPEN Emīls Putniņš, 1. vieta K1M JUNIORS Ralfs Jurjānis. Atšķirībā no iepriekšējās dienas ierunājās arī Kaspars Pakers un visai cienīgi. VSA-Valmiera treneris kļuva par Taivalkoski Ekstrēmā slaloma vicečempionu K1 laivu klasē vīriešiem. Šāds pats gods C1M kategorijā Ralfam Baldiņam.

Diennakts tumšajā laikā starp sacensībām kā pasakā krāčūdens pārtapa lāpu, prožektoru un salūta krāsu dekorētā aktieri svaidošā skatuvē, bet dažubrīd gavilētāju, dažubrīd cīnītāju lomās bija airēšanas slalomisti, tostarp visi VSA-Valmiera sportisti...

LUCAVSALAS KAUSĀ. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena – Ralfs Jurjānis, 2. vietā Pēteris Dambekalns.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
21. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri