19. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Vēsma, Fanija

Visu mīlētais Kroders

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

«Krodera teātris» ir fotoizstāde, kas aplūkojama Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Visu mīlētais Kroders

Izstādē apskatāmie darbi tapuši 2011. gadā, kad izcilais režisors strādāja Valmieras teātrī un gāja pretim savai 90 gadu jubilejai. Tie ir fotogrāfa Jura Kmina darbi, kuri tapuši laikā, kad Olis, kā viņu sauca teātra cilvēki, spītējot sava mūža gadiem, vēl iestudēja «Hamletu», «Orfejs pazemē», «Mākoņains, iespējams skaidrosies».

Šī izstāde iepriekš tikusi izstādīta vairākās mākslas telpās Latvijā: Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, mākslas telpā Siguldā «Tornis», Talsu tautas namā, Rīgas mākslas un mediju tehnikumā, tagad to var aplūkot ikviens interesents Valmieras Valsts ģimnāzijā. Nenoliedzami tā ir iespēja arī jauniešiem kaut ko uzzināt par Krodera laiku un atstātajām pēdām Latvijas teātra vēsturē.

«Šī ir iespēja jums padomāt, kas ir Valmieras drāmas teātris, kas ir radošā māksla, kas ir Oļģerts Kroders, kā cilvēks veido iestudējumus teātrī un kā mēs varam to pamanīt caur šiem iemūžinātajiem fotoattēliem,» ģimnāzijas audzēkņus uzrunājot, sacīja tās direktors Artūrs Skrastiņš, bet vakar, kad notika izstādes atklāšana, tā bija arī burvīga iespēja klausīties gan vērojumos, gan  atmiņās par režisoru, kurās dalījās Valmieras teātra direktore Evita Sniedze.

«Ja es runāju par izstādi, tad bildes ir tiešām ļoti labas, jo tajās ir redzams īsts Kroders. Tur redzams gan tas, kā viņš skatās uz aktieriem, gan tas, kā aktieri skatās uz viņu. Te ir dokumentēta arī viena no Krodera mūža kaislībām — «Hamleta» tapšana. Viņš uzskatīja, ka tā pasaules dramaturģijā ir labākā luga, un viņš «Hamletu» ir iestudējis četras reizes,» tā Evita Sniedze, ģimnāzistiem cenšoties kaut mazliet atklāt Krodera pasaules redzējumu un būtību.

«IZSTĀDES BILDĒS ir redzams īsts Kroders. Kā viņš skatās uz aktieriem, kā aktieri raugās uz viņu,» fotoizstādi atklājot, sacīja Valmieras teātra direktore Evita Sniedze. Jāņa Līgata foto 

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri