25. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Maiga, Milija

Viss sākās ar balto mersīti...

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šī Rūcamlapas intervija tapa pavisam spontāni nesen notikušajā Vidzemes Uzņēmēju dienu 2018 izstādē. Viss sākās ar to, ka ieraudzīju Rīgas ielas malā zālienā stāvošu spoži baltu Mercedes kupeju no... Japānas. Šajā valstī, kā zināms, ir angliskā kreisās puses satiksme, tāpēc loģiski, ka stūrei vajadzētu būt labajā pusē. Taču nē! Šo un citus jautājumus palīdzēja noskaidrot runīgs vīrs VILMĀRS MILLERS, portāla e-mobile.lv dibinātājs un īpašnieks.

Viss sākās ar balto mersīti...

Auto no Japānas ar stūri mūsu pusē. Vai tas nozīmē, ka šis mersis jau pārbūvēts atbilstoši ekspluatācijai Latvijā?

Nē, tas nav pārveidots. Japānā tā ir tāda statusa izrādīšana — lūk, mēs varam atļauties ģimenē turēt trešo vai ceturto mašīnu, eiropieti! Visās vadošajās rūpnīcās — BMW, Mercedes, Audi — tiek ražotas automašīnas ar stūri mūsu pusē, taču Japānas tirgum. Ja mēs pavērsim durvis šim skaistajam mersedesam, tad redzēsim Daimler šiltīti ar hieroglifiem, tur norādīts, ka šis auto ir ražots Japānas tirgum.

Kāpēc Latvijā lietotu auto tirgū vispār parādās automašīnas no Japānas?

Japāna vispār ir ļoti interesants caurums, kurā paņemt automobiļus ar ļoti augstu kvalitāti. Viņiem taču tur nav kur braukt! Milzīgs daudzums cilvēku šajā valstī dzīvo ļoti ierobežotā teritorijā. Ar visu to Japānā ir otrais lielākais automobiļu tirgus pasaulē. Tur var nopirkt 20 vai 30 gadus vecu lietotu auto ar tikai 50 tūkstošu kilometru nobraukumu! Konkrēti šis ir 2002. gada izlaiduma automobilis ar tikai 68 tūkstošu noskrējienu.

Mūsu izpratnē tā ir tikai labi iebraukta mašīna.

Tieši tā! Protams, ir arī viedoklis, ka ar šo auto ir visu laiku stāvēts sastrēgumos, tāpēc kilometri nav auguši tik ātri, kā tas būtu, braucot raiti, bet ziniet... Esmu pats bijis Japānā, taču ar auto nav sanācis tur pabraukt, tikai ar vilcienu. Pārapdzīvotība tur ir milzīga!

Kāds pašlaik Latvijā ir mazlietotu vieglo automašīnu bizness jūsu uzņēmumam?

Plaukst un zeļ! Nodarbojamies ar diviem pasākumiem. Mums nav automobiļu tirgus laukuma, mums ir jauna biznesa forma. Vienu pakalpojumu varētu nosaukt — jūs braucat, mēs tirgojam.

MŪSĒJAIS JAPĀNIS. Un cik iekārojams vēl pēc 16 gadu pabraukāšanās pa Uzlecošās saules zemi!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
7. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri