Vispirms pierādījumus un tad linčošanu

- 22.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Plašsaziņas līdzekļos viena no aktuālāk apspriestajām tēmām pašlaik ir Latvijas Bankas  (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana.

To, ka politiskā kampaņa pirms rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām būs «izcili, izcili netīra», intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Viens pret vienu» prognozēja arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Savukārt politologs Juris Rozenvalds  intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma»  uzsvēra, ka LB prezidents valstī ir viena no atslēgas figūrām. Tāpēc, ja apstiprināsies ziņas, ka viņš ir iesaistīts korupcijā, tad tā būs ļoti skaidra norāde uz «valsts nozagšanu». Tomēr, viņaprāt, šie notikumi ir ļoti bīstami Latvijas valsts tēlam un iedzīvotāju ticībai savai valstij. Cilvēki brauc prom ne tikai ekonomisku apstākļu dēļ. Viņi brauc arī tāpēc, ka netic Latvijai, atgādināja Rozenvalds.

Turpretī politekonomiste un ViA docente Anna Broka sarunā uzsver: pirms kādu nolinčot vai tiesāt, ir vajadzīgi pierādījumi, kuru pašlaik vēl nav, taču neizbēgami šādas apsūdzības un LB prezidenta aizturēšana iedragā Latvijas tēlu arī starptautiskā līmenī.  «Runājot par Rimšēviču, ja tā ir politiska izrēķināšanās priekšvēlēšanu kontekstā, kas beigsies bez uzskatāmiem pierādījumiem, un ja tiesiskā valstī salīdzinoši vienkārši ir iespējams vērsties pret augstākām amatpersonām ar nodomu iedragāt ne vien personas reputāciju, bet arī valsts, tad tas ir klaji zemiski.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru