24. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Visa veida militārie izdevumi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Visa veida militārie izdevumi

Kopš Donalda Trampa kļūšanas par ASV prezidentu viens no biežāk piesauktajiem ar viņu saistītajiem jautājumiem ir prasība, lai NATO dalībvalstis pašas maksātu par savu drošību, palielinot izdevumus aizsardzībai līdz 2% no IKP.

Šāda ASV nostāja ir izsaukusi iebildumus Eiropā, kurai līdzšinējā situācija, kad par savu sabiedroto (drīzāk, protams, satelītu un vasaļu) drošību rūpējas Vašingtona, bet eiropieši maksā «cik nu sanāk», šķita gluži labi pieņemama. Ir vēl arī tāda interesanta nianse, ka visas ASV valdības kaut kā ļoti veikli ir izmanījušās sasaistīt ar NATO visus savus daudzmiljardu militāros izdevumus, lai gan ievērojamai daļai šo tēriņu tieši ar NATO nav saistības. Tiesa, NATO intereses un ASV intereses jau sen ir sinonīmi, tā ka šī nianse nevienu īpaši neinteresē.

Šeit ir vērts uzsvērt, ka pret pašu principu, ka aizsardzībai nepieciešams tērēt 2% no IKP, īpaši nav ko iebilst. Zem apņemšanās veltīt aizsardzībai tieši šādu un ne citu summu stāv virknes Latvijas kādreizējo amatpersonu parakstu, šie procenti ir pieminēti neskaitāmos dokumentos utt., un drīzāk jābrīnās nevis par to, ka kāds ir pieprasījis palielināt tēriņus līdz solītajiem apmēriem, bet gan par to, kamdēļ tas nav noticis agrāk.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Marts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Tas, ka izdevumi karam, no

Tas, ka izdevumi karam, no normāla cilvēka viedokļa ir pilnīgi bezjēdzīgi ir saprotams katram,kurš dzīvē nav galīgi apjucis. Bet tā kā karš ir politikas turpinājums citiem līdzekļiem,tad pasaules varenie parastu cilvēku izputina un vēl patriotisma vārdā padara par lielgabalu gaļu.Tie ,kuri ir bijuši armijā, labi zina ,ka tur tu vairs neesi cilvēks ,bet gan dzīvais spēks,kura uzdevums ir iznīcināt tādu pašu nelaimīgo vai mistisku ideālu vārdā uzņemt lodi.
Jebkura valsts ir radusies un pastāv kā politiskas andeles rezultāts,īpaši jau Latvija. Tad kāpēc politisku manevru vārdā man būtu kādam jāļauj nogalināt sevi ,vai jānogalina tāds pats nelaimīgais un pēc tam visu mūžu jādzīvo ar šo morālo traumu. Man ir nācies tikties ar šādiem cilvēkiem.
Secinājums ir viens,piesist pēdu īstajā laikā un vietā ir lielāka varonība nekā uzņemt lodi mistisku ideālu vārdā. Īpašii tāpēc ,ka tādām mazām valstīm ar tādu ģeogrāfisko novietojumu kā Latvija, politiskajā cīņā ir tikai divi varianti vai nu būt par maiņas sīknaudu lielo valstu politiskajā spēlē vai par placdarmu lielo spēlētāju spēku samērošanai.Otrais variants ir visbriesmīgākais,kuru mēs tagad redzam Ukrainā,kur ir izraisīts brāļu karš.
Secinājums-ar maksāšanu jumtam nav jāaizraujas un jebkura sīka blēdība,kura iet cauri, ir attaisnojama un vēlama. Mums militarizēti spēki ir vajadzīgi tik ,lai nepieļautu iekšējus nemierus,kurus Krievija vienmēr būs gatava šeit noorganizēt. Tur haubicas un tanki nav vajadzīgi,tas nu ir skaidrs.Bet ,ja ies vaļā pa lielam,tad jāievēro dzīvnieku valsts izdzīvošanas princips,kad lielie suņi kaujas,mazais krancis stāv kluss un slēpjas aiz mājas stūra,un nemaisās pa vidu.
W

Atbilde X

Tur nekā nevar darīt kādam nu katram gadījies piedzimt tādam jādzīvo,vienam lielam otram mazam,vienam krievam otram vācietim trešam latvietim. Tie lielie jau tos mazos niknos rējējus piecieš tikai tik ilgi kamēr tie nelien pie lielā bļodas.
Ja nopietni,kur kareivīgums mūs ir novedis. Daudz kas tiek glorificēts un šodien izmantots propogandai.
Kaut pieminam muižu bezjēdzīgo dedzināšanu un slepkavošanu 1905. gadā,strēlnieku apšaubāmās militārās aktivitātes Krievijas impērijas un vēlāk boļševiku labā , karošanu kaut vai tepat pie Valkas ar igauņiem un somiem (krita ap 300 latvieši un ap 150 igauņi un somi) un pēc tam darbošanos Krievijā kā algotņiem slepkavām,latviešu cīnīšanos Kurzemē brālim pret brāli un noziedzīgo iesaistīšanos ebreju iznīcināšanā, par ko mēs vēl paaudzēm maksājam un maksāsim gan tiešā gan netiešā veidā.
Var jau teikt,ka tāds bija laiks un liktenis,jo nekur jau nevarēja sprukt. Jā ,bet kaut kādi secinājumi arī ir jāizdara.

Piekrītu perfektam izklāstam

W uzrakstītajai filosofijai piekrītu pilnībā, tā ir realitāte, kuru patiesībā lieliski apzinās lielākā daļa mūsu valsts nodokļu maksatāju. Taču militāri rūpnieciskais komplekss pasaulē darbojas režīmā 24/7 jau simtiem gadu, ik pa laiciņam vajag noliktavas iztīrīt no apputējušiem krāmiem, kādam tos notirgot, lai būtu rūme, kur jauno produkciju likt. Tāpēc notiek tā, kā vāverītei ritenī. Vieni ražo, otri pērk, trešie izmēģina praksē.

Jautājums W ...

Varbūt variet atbildēt uz jautājumu: Kāpēc tāda Latvija joprojām pastāv un jūs variet rakstīt savus komentārus latviešu valodā?

politika

Atbilde varētu būt sekojoša. Kad slavenam alpīnistam prasīja,kāpēc viņš kāpj kalnos ,atbilde bija:,,Tāpēc ka kalni ir". Tāpāt var teikt par latviešu tautu ar vai bez valsts,tā vienkārši ir. Es gribu pārfrāzēt vēl vienu kalnos kāpēju gudrību,ka uzkāpšana kalnā nav nosaldēta mazā rokas pirkstiņa vērta,kur nu vēl cilvēka dzīvības,kaut gan regulāri šīs dzīvības tiek zaudētas.
Es stingri uzskatu,ka neviena valsts nav cilvēka dzīvības vērta.Ir nopietnākas lietas,kurām jābūt gatavam sevi ziedot.
Par latviešu valodu,kā nu māku tā rakstu,neliterārus izteicienus lietoju domas paspilgtināšanai.
W

Netraucēsim W

Lielā mērā atbilde ir W rakstītā 4. teikumā. Viss pārējais ir nianses. Un valodu vajag likt mierā, tā nekur netaisās pazust!

Valmierietis

Oooo ..skaudra patiesība Tev brāl W padevusies.... Es jau savulaik iekš dažādām tēmām mēģināju vērs "Latvieti prakstisko" uz "Latvieti reālo"...un lai to izdarītu, ir pirmāmkārtām jāzina Eiropas...Krievijas un Latvijas patiesā vēsture ar gana nozīmīgām "niansēm"...un tad jāizdara reāli...diemžēl politnekorekti...un ES vadlīniju neapstiprinoši secinājumi... Piedod esmu skeptisks... Sabiedrības absolūti lielākā daļa nav spējīga pat aptvert esošo situāciju...kur ta vēl domāt, meklēt informāciju ārpus oficiālajām ziņu aģentūrām, un spriest......

Nu gan pateica!!!

"Sabiedrības absolūti lielākā daļa nav spējīga pat aptvert esošo situāciju...kur ta vēl domāt...'". Valmierieti, ir viens no diktator, autoritārā režīma piekritēju galvenajiem lozungiem. Tāpēc šādai sabiedrībai vajadzēja staļintētiņu, hitlerfīreru, čaušeskus, pelšes, bet tagad vajag Putinu, Asadu on. protams, Valmierieti!!!!! Tie citi domā, kā visai pasaulei pareizi dzīvot, Valmierietis - kā pārējiem valmieriešiem!

Valmierietis

Par to cik vidusmēra Latvietis ir izglītots, kā politikā, tā ekonomikā man ir bijusi iespēja pārliecināties gana bieži un plašos sabiedrības slāņos, tāpēc arī mana skepse, bet kādus no tā Tu esi izdarījis secinājumus, jau ir Tavs paša redzējums un vēlme. Tu nosauci rindu mūsdienu un senākus diktatorus....vēl tur pievienot varētu arī joprojām lielai tautas daļai mīļo Ulmaņu Kārli... Arī šobrīd ja tāds nāktu un teiktu, ka nafig Saeimu un demokrātiju, jūs mani klausāt un vis būs labi, un tici man...tā arī notiktu.... Skumji...bet fakts...

Nav diktatoru, ir bēgļu miljoni

Ir labi,ja par to,kā pasaulei pareizi dzīvot, katrs domā un realizē savās mājās pie konkrētām kultūras un sadzīves tradīcijām. Ir pilnīgs vājprāts to, kas pašam savās mājās šķiet optimāls, ar varu uzspiest citiem cilvēkiem, kuri dzīvo otrā pasaules malā un kuri līdz šim kaut kā sadzīvojusi kā ar savu vēsturi, tradīcijām un kultūru, gan ar savu tā saukto diktotaru. Ar ko šis "gudro balto brāļu" aprobētās lietu kārtības "eksports" beidzies, faktiski joprojām turpinās, šobrīd pārpārēm izbauda liela daļa Eiropas. Tāds sūrs Jejputrijas eksporta fināls.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri