24. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Boļeslavs, Bērtulis

Visa pamatā ir ķirbis

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Patīkami apzināties, ka jaunos cilvēkos attīstās uzņēmēja gars. Četri jaunieši — Rūdolfs Ločmelis, Solvita Zelča, Keitija Elīza Sūna un Timotejs Mednis — aizrautīgi strādā «Unique Latvia», kas ir veiksmīgs skolēnu mācību uzņēmums (SMU). Viņi kopīgi ražo dažādus pārtikas produktus, kuru pamatā ir ķirbis.

Visa pamatā ir ķirbis

«Uzņēmuma pirmsākumi ir meklējami pagājušajā gadā, kad tas tapa Valmieras tehnikumā. Katru gadu skolotāji nes ķirbjus pārstrādei — skolēni gatavo sukādes un par to saņem samaksu, bet man kaut kā tas nepatika, lai cik dīvaini tas skanētu. Es gribēju saņemt gatavos ķirbjus un pārdot par divreiz lielāku cenu. Un es iegūtu daudz vairāk,» smejoties stāsta SMU «Unique Latvia» direktors R. Ločmelis.

Pēc gada darba idejas autors sapratis, ka vajag uzstādīt lielākus mērķus, pievērst lielāku uzmanību produkta dizainam, mārketingam un papildināt produktu klāstu. Līdz ar pārmaiņām uzņēmumā nomainījās arī komandas dalībnieki, jo vairs neveidojās kopīgs redzējums par uzņēmuma attīstību. «Pašlaik komandā ir mans kursa biedrs Timotejs, viņš mācās par mehatroniķi, par dažādām iekārtām. Viņš uzņēmumā darbojas kā IT speciālists un uztur mājaslapu, sociālo mediju kontus. Vēl ir divas grāmatvedes Solvita Zelča un Keitija Elīza Sūna. Keitija vairāk atbild par mārketingu un noformējumu, bet Solvita vairāk par finanšu lietām. Izveidojām tādu sapņu komandu, kā paši sakām — ideālo komandu,» par pārmaiņām uzņēmumā stāsta R. Ločmelis.

«UNIQUE LATVIA» KOMANDA tirdziņā Domina Shopping ar saviem ķirbju produktiem. No kreisās Timotejs Mednis, Rūdolfs Ločmelis, Solvita Zelča, skolotāja Agita Šamšele un Keitija Elīza Sūna. Foto no privātā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
25. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri