16. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Vildēnos dāmas flirtē ar karpām!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Augusta otrajā pusē tika aizvadīts Vildēnu Copes sezonas noslēdzošais – trešais posms. Tika kronēts šī gada čempions un apzināti tie 18 veiksmīgākie makšķernieki, kuri kvalificējas uz septembrī notiekošo finālu jeb tā saukto Rudens Dueli.

KITIJA LĪGATE.  INGA DZENE.  SANTA RULLE. Foto no arhīva
KITIJA LĪGATE. INGA DZENE. SANTA RULLE. Foto no arhīva

Pamatojoties uz Vildēnu Copes vērtībām – šoreiz ne par čempioniem un uzvarētājiem, bet par dalībniekiem – par dāmām makšķerniecēm, kuras ne tikai spēj izdaiļot šos makšķerēšanas svētkus Vildēnos, bet arī pārsteigt vīrus ar diženiem lomiem. Pastāvošais uzskats, ka makšķerē tikai vīri, varētu būt patiess, jo redzēt dāmu pie ūdeņiem ir kas gana ekskluzīvs. Arī anekdotes un parunas par copi, šķiet, tikai ap vīriem vien grozās… Vildēnos tomēr ir citādi – dāma ar makšķeri ir normāla pēdējo gadu parādība! Kā nu ne – 3. posma statistika: starp 29 makšķerniekiem ierindā bija 6 dāmas, kuras, ja skaitām vidējo noķerto svaru uz dalībnieku, rezultātā noķēra vairāk nekā kungi! Gados jaunākās apmāca tēvi, citām amats jau sen rokā, dažas eksperimentē ar barību, dažām ir sava ideja un filozofija par copi, kas brīžiem var iet pretrunā ar gudrās makšķerēšanas grāmatās rakstīto, bet mērķis viens – izmēģināt, varbūt izdodas piemānīt kādu lielāku zivi, piemēram, karpu. Tieši uz karpām dāmām Vildēnos ir ķēriens, ja prasmes pietrūkst, tad ar flirtu tiek bezmaz vai sarunāts, lai tik izdotos izvilkt krastā un nosvērt. 3. posmā no noķertām 23 karpām 11 noķēra tieši dāmas! Vīri brīnās un prāto – kā tas viss izdodas? Protams, redzot, kā dāma velk karpu, vīri blakuszonās steidz palīdzēt to izcelt, taču ne jau tāpēc, ka pašas nevarētu izvilkt, bet gan cerībā, ka varbūt izdosies uzzināt vismaz, uz ko tad paņēma! Sieviešu intuīcija ir labākā piedeva ēsmai, kura, pareizā vietā un pareizā laikā iemesta, nereti sniedz pārsteidzošus rezultātus. Kādreiz varēja domāt, ka uz sacensībām Vildēnos vīrs ir paņēmis līdzi sievu, bet pēdējās sezonās pēc rezultātiem var droši secināt, ka Vildēnu Copes dāmas aicina līdzi savus vīrus.

3. posmā 1. vietu ar noķertiem 3,6 kg zivju izcīnīja Vjačeslavs Strogonovs, kuram šis panākums sezonas kopvērtējumā deva Vildēnu Copes 2018. gada čempiona titulu! Savukārt atlikušās divas vietas uz 3. posma goda pjedestāla trillera cienīgā veidā sadalīja dāmas, proti, vēl stundu pirms sacensību beigām nekas neliecināja par šādu izdošanos, jo kopumā zivju aktivitāte pēcpusdienā vairs nebija tik laba kā rīta pusē – ik pa laikam kāds tika pie dažas karūsas, mazākas karpiņas ar lielu meklēšanu, jo sacensību režīmā, kad aizritējusi puse dienas, zivis ir manāmi satrauktas un ēst īsti nevēlas. Kitija Līgate un Inga Dzene, atrodoties katra savā sektorā, sākotnēji izvilka pa vienai ap puskilo karpiņai, kas pārējiem blakuszonās deva motivāciju kaut ko mainīt, lai arī tiktu pie loma. Pēc brīža atkal abas kā sarunājušas izvilka pa vienai, pēc brīža atkal cope un vēl viena – lielākā no tām Kitijai – 1,5 kg! Skanot beigu sirēnai un summējot jau iepriekš noķerto, rezultāts:  2. vieta Kitijai Līgatei, kura ar nieka 5 gramu pārsvaru apsteidza 3. vietas īpašnieci Ingu Dzeni, kurai šīs bija pirmās makšķerēšanas sacensības! 4.-6. vietā esošajiem vīriem (Naurim Slokenbergam, Edvīnam Tīlikam un Mikam Balodim), kurus dāmas ar šādu scenāriju izbīdīja no kārotā trijnieka, atlika vien samierināties un tajā pašā laikā priecāties, jo tādas emocijas, ko dod pozitīvā gaisotnē ar azarta piesitienu aizvadītā diena Vildēnos, nav nedz nopērkamas, ne pasūtāmas, tās jāveido kopīgi visiem, kuri ir Vildēnu Copes dalībnieku pulkā. Pārējiem novēlam – neķer kreņķi, cope būs!

Paldies Vildēnu Copes draugiem – makšķerlietu veikalam Burinieks, picērijai Strops, kafejnīcai Mazais Ansis, Brenguļu Alus darītavai, Moore čipsiem un citiem, kuri palīdz, lai vienu jauku copes dienu padarītu par svētkiem!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri