21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Vietējo jauniešu pieredze ceļā uz profesiju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nesen norisinājās Valmieras Attīstības aģentūras (VAA) rīkotais pasākums «Jauniešu iedvesmas forums», kur ikviens varēja uzzināt — profesija ir apzināta izvēle vai likumsakarība. Pasākumā piedalījās personības, kas saistītas ar Valmieras apkārtni: Ieva Stīpniece, viesmīlības eksperte, SIA «Valmiermuižas alus», Mārtiņš Sausais, Siguldas bobsleja trases ledus meistars, Kārlis Arnolds Avots, jaunākais štata aktieris Latvijā (VDT), Kitija Role, radošā uzņēmēja, zīmola «Zvēru dārzs» radītāja; Sandis Zolmanis, hokeja meistars; Karlīna Latsone, garšu meistare, grāmatas «Kā mēs ēdam Latvijā» autore. Viņi dalījās ar aizraujošiem stāstiem, kā nonākuši līdz profesijai, kuru patiesi mīl.

Vietējo jauniešu pieredze ceļā uz profesiju

Pasākuma organizatores VAA projektu vadītāja Anete Bērziņa un Valmieras Izglītības pārvaldes speciāliste karjeras izglītības jautājumos Inga Savicka atzīst: uz pirmo forumu rudenī bijuši aicināti jaunieši ar starptautisku pieredzi, bet viņas sapratušas, ka jauniešiem aktuālāka ir vietējo pieredze un stāsti. Pasākums veidots neformālā gaisotnē, lai apmeklētāji justos brīvāk, izzinātu sev vēlamos jautājumus. Jaunos cilvēkos ir patiesa interese klausīties citu pieredzi par sev tīkamas profesijas meklēšanu. «Jauniešu iedvesmas forums» un citi pasākumi gan skolās, gan pilsētā tiek rīkoti ar Eiropas Savienības projekta «Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs» atbalstu.

Kopumā jauniešus iedvesmoja seši pieredzes bagāti stāsti. Vakaru iesāka Ieva Stīpniece, kas atklāja, ka nāk no ciema Uzvara, bet Valmieru iemīlējusi studiju laikā, tāpēc meklējusi darbu tieši šeit. Atceroties četrus gadus senos notikumus, viņa dalījās pieredzē, kā uzsākusi darbu «Valmiermuižas alū»: «Es uzdrīkstējos pajautāt, vai ir vajadzīgi darbinieki.» Tāpat Ieva jauniešus iepazīstināja ar saviem ikdienas pienākumiem kā viesmīlības ekspertei un uzsvēra: «Vienalga cik liels vadītājs tu būsi, tev var nākties kādreiz rokās paņemt slotu vai izmazgāt tualetes podu», tā savu stāstījumu tuvinot realitātei.

SANDIS ZOLMANIS stāsta, kā uzsācis spēlēt hokeju, kāda ir viņa motivācija to turpināt un kāpēc viņš to izbauda. Valmieras Attīstības aģentūras foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri