20. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Venta, Salvis, Selva

Vieta, kur māca pati daba

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušajā piektdienā atkritumu poligona Daibe pievārtē iekārtotajā dabas un tehnoloģiju parkā URDA tika atklāts jauns objekts – vides infrastruktūra 3K. Par topošajām dabas takām un mācību paviljona atklāšanu rakstīts jau agrāk, arī šoreiz Liesma bija klāt, aprunājoties gan ar mājiniekiem – ZAAO darbiniekiem, gan ciemiņiem no Latvijas un Igaunijas.

Vieta, kur māca pati daba

Dabas un tehnoloģiju parka URDA vadītāja Dace Lāce iepazīstina ar visu parku un arī atklājamo objektu: «Dabas parks tapis triju gadu laikā, tas sevī ietver pusotru kilometru garu Dabas taku ar 14 pieturas punktiem, katrā no tiem paredzēta informatīvi izglītojoša un atraktīva darbošanās kopā ar pedagogu. Mēs runājam par putniem un to būriem, par skudrām, kukaiņu māju, koku, iežu un pašas dabas daudzveidību, jo Daibes mežs Latvijā ir viena no tām retajām vietām, kur sastopami visi pieci mežu tipi. Cenšamies iet līdzi laikam, jo, dodoties Dabas takā, bērniem līdzi tiek dotas planšetes, lai, nonākot konkrētā vietā, viņi varētu atrast vajadzīgo informāciju par konkrēto putnu vai kukaini. Par šo programmatūru gādājis Lielvārds. Nesen mūsu takā tapis arī putnu vērošanas tornis, vasarā esam savākuši zāļu tējas, lai tējas namiņā varētu bērnus pēc gājiena pacienāt ar tēju. Uz otru pusi no mūsu Saules akmens iet Purva taka, kas vēl ir tapšanas stadijā. Tās galā ir objekts 3K, ko šodien atklāsim. 3K nozīmē – āra klase, Latvijas iežu un minerālu kolekcija un āra koncertzāle

PIRMAIS K. Pati daba pateikusi priekšā — tā var sacīt par Purva takas galā ierīkoto objektu 3K. Neliela karjera atsegumā veidojas dabisks amfiteātris koncertzālei, kurai atlicis vien solus un apaļu estrādīti no koka uzbūvēt klāt.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Septembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri