20. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Bernhards, Boriss

Vienkārši dzīvot un ļauties priekam

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušajā piektdienā Valmieras kinoteātrī 3D Cinema/Gaisma notika jaunākās latviešu ģimenes filmas Vecā dārza noslēpums pirmizrāde un tikšanās radošo komandu – režisoru, galveno lomu atveidotājiem un tehnisko personālu.

Vienkārši dzīvot un ļauties priekam

«Starp daudzstāvu debesskrāpjiem kā zaļa oāze saglabājusies privātmāja ar vecu dārzu, kurš kā magnēts pievelk četrus draugus no deviņstāvenēm. Mājiņā mitinās pensionēts kādreiz slavenās rūpnīcas VEF inženieris Armands, kas bērneļus, kuri regulāri zogas dārzā spēlēt bumbu, lai arī dīvainā kārtā visiem tur vienlaikus izlādējas mobilo telefonu baterijas, īgni tramda tālāk no saviem ķirbjiem un bišu stropiem. Uzzinājuši, ka Armanda mājiņu iekārojis piepūšamo rotaļlietu veikala īpašnieks Kārlis, lai tās vietā būvētu lielveikalu, un redzot, kā maskās tērpušies nelieši sašķaida Armanda uz tirgu vestos ķirbjus, bērni nolemj doties palīgā vecajam vīram nosargāt māju un dārzu no draudošajām briesmām,» – tāds īsumā varētu būt filmas satura atstāsts, saglabājot intrigu par noslēpumiem, kuriem jātur spriedzē skatītāji.

Divas no sešām galvenajām pieaugušo lomām filmā atveido Valmieras Drāmas teātra aktieri: Agrim Māsēnam uzticēts atveidot spītīgo inženieri Armandu Edelsonu, savukārt Imants Strads iejuties sava šefa Kārļa asiņainā rokaspuiša tēlā, taču patiesībā nav nekāds ļaunais, bet tāds panaivs, ar bārdu apaudzis dunduks, kam visas iecerētās un uzticētās nelietības noiet greizi.

AKTIERI pēc pirmizrādes: no kreisās – Niks Rapšs, Imants Strads, Agris Māsēns, Emīlija Jakubāne un Roze Baumane. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
31. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri