19. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Jāzeps

Vienīgais atalgojums

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

2017. g. 30. novembrī biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» struktūrvienība «Kristīgais dienas centrs» saņēmis apliecību par sociālo pakalpojumu sniedzēja statusu. Tas paver iespējas attīstīt dienas centra darbību, arvien paplašinot sniegtos pakalpojumus un piedāvājumu.

Vienīgais atalgojums

Sarunā ar biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» vadītāju GAIDU PEVKO noskaidrosim, kā organizācijai klājas un ko tā piedāvā valmieriešiem.

Cik ilgi Valmierā jau darbojas biedrība «Kristīgais žēlsirdības centrs»?

Kopumā astoņpadsmit gadus, es tajā strādāju jau desmito gadu — tā ir liela daļa no mūža. Mūsu biedrība atrodas Stacijas ielā 26, Valmierā, un tās galvenās darbības jomas ir: Kristīgais dienas centrs darbam ar bērniem un Zupas virtuve, tīrības istaba «Mazgāmutis» un Montesori istaba.

Kristīgais dienas centrs darbam ar bērniem (turpmāk — Dienas centrs) darbojas katru darbdienu no pl. 14 līdz 18. Katru dienu tajā darbojas kāds brīvprātīgais skolotājs, kas bērniem nodrošina interesantas, izglītojošas nodarbības un radošās darbnīcas, kā arī dāvā bērniem savu sirds siltumu un uzmanību. Bērniem Dienas centrā ir iespēja satikt draugus, spēlēt dažādas galda spēles. Tāpat bērniem tiek nodrošināta viena ēdienreize nedēļā. Bērniem un viņu vecākiem rīkojam pasākumus Lieldienās, Ģimenes dienā, Ziemassvētkos, organizējam ekskursijas, nometnes un pārgājienus.

Sadarbībā ar Valmieras novada fondu Dienas centrs izmanto arī Eiropas Savienības programmas «Jaunatne darbībā» sniegtās iespējas. Brīvprātīgo galvenās aktivitātes saistītas ar bērniem interesantām un izglītojošām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Brīvprātīgie jaunieši nodrošina bērniem saturīgu laika pavadīšanu ne tikai Dienas centra telpās, bet arī apmeklējot muzeju, kino, spēlējot sporta spēles vai dodoties pastaigās. Kamēr jaunieši vēl nav apguvuši latviešu valodu, bērniem ir iespēja likt lietā savas angļu valodas zināšanas.

Biedrības darbības mērķis ir ne tikai praktiskās palīdzības sniegšana, tikpat svarīgi ir dot iespēju bērniem apgūt sociālo pieredzi, ko dažādu iemeslu dēļ viņiem nav sniegusi ģimene, tādējādi viņus stiprinot un darot viņu dzīvi drošāku. Mūsu interesēs ir palīdzēt viņiem atrast savu ceļu dzīvē un veiksmīgi iekļauties sabiedrībā.

Mēs lepojamies ar to, ka jau ilgus gadus organizējam izglītojošu darbu ēdiena gatavošanas prasmju apgūšanai — Dienas centra bērni vienu reizi nedēļā dodas uz mūsu virtuvi un tur praktiski apgūst šīs prasmes. Būtisku ieguldījumu esam sajutuši no darba ar programmu bezmaksas ES pārtikas paku izmantošanā, ar kuru darbojamies jau divus gadus. Tāpēc mums ir arī diezgan grandiozas nākotnes ieceres ēdienu gatavošanas sakarā. Ir taču svaigēdāji, veģetārieši, vegāni un visēdāji, kuriem mēs arī varētu piedāvāt ko interesantu.

Tīrības istaba «Mazgāmutis» ir biedrības piedāvāts pakalpojums — iespēja nomazgāties dušā, pēc kuras klienti mājīgā atmosfērā var atvilkt elpu, savukārt otrajā telpā iespējams izmazgāt drēbes veļas mašīnā un žāvētājā tās izžāvēt. Biedrības klienti pārsvarā ir Valmieras maznodrošinātās ģimenes, kurām ne visām mājās ir siltais ūdens, veļas mazgājamie un žāvējamie automāti, tāpēc šāda veida palīdzība ir ļoti aktuāla. Tīrības telpas pakalpojumi gan iepriekš jāpiesaka pa telefonu 64235274.

Kopš 2000. gada augusta veiksmīgi darbojas biedrības un sadarbības partneru uzturētā Zupas virtuve. Šeit katru darbdienu no pl. 12 līdz 15 pusdienot ierodas bērni ar sociālo lietu pārvaldes nozīmējumu, kā arī dažādās krīzes situācijās nokļuvuši cilvēki, piemēram, pēc operācijām vai kamēr gaida rindu uz pansionātu, vai kas dažādu iemeslu dēļ nonākuši situācijā, kad vajadzīga palīdzība. Ja cilvēkam ir šāda nepieciešamība, droši var nākt pie mums. Produktus mums ziedo gan vairāki pārtikas ražotāji, gan veikalnieki un vietējie uzņēmēji, gan arī gana garš ir individuālo ziedotāju saraksts, kuri ar savu izaudzēto un sagatavoto produkciju dalījušies ar mums.

Atzīstama ir arī prakse, ko veic mūsu biedrība sadarbībā ar vietējiem medijiem — rabarberu un ābolu ziedošanas akcijas. Saziedoto produkciju mēs paši pārstrādājam turpmāk Zupas virtuvē izmantojamos gardumos.

2016. gadā Kristīgā žēlsirdības centra telpās sāka darboties Montesori istaba, kurā bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm var apgūt dažādas prasmes, izmantojot Montesori pedagoģijas metodes. Ja cilvēkiem ir interese par šo pakalpojumu, tad jāsazinās ar biedrības vadītāju pa telefonu: 28365703.

Prieks ir arī par to, ka kopš biedrības darbības pirmās dienas to atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība. Tas ir arī finansiāls, ne tikai morāls atbalsts. Pašvaldība katru gadu piešķir līdzekļus visiem komunālajiem maksājumiem, pat dziļākajos krīzes gados tie vienmēr tika segti. Arī morāls atbalsts nav mazsvarīgs, esam ļoti gandarīti, ka 2017. gadā mūs vairākkārt apmeklēja Valmieras Sociālo lietu pārvaldes pārstāvji, lai izvērtētu mūsu ilgstošo sadarbību. Ļoti laba un vērtīga sadarbība izveidojusies ar pārvaldes vadītāju Kaiju Mucenieci. Mēs kā organizācija jūtam, ka pašvaldība nopietni pievērsusi skatu nevalstisko organizāciju darbībai.

Par labiem sadarbības partneriem šo gadu laikā kļuvuši arī Valsts nodarbinātības aģentūra ar programmu «Jauniešu garantijas» un Probācijas dienests, tie ir brīnišķīgi resursi jauniešu un citu cilvēku iesaistei biedrības darbā.

Visi biedrības darbinieki visus šos gadus strādā brīvprātīgi, un vienīgais viņu lielākais atalgojums ir labie vārdi, ko viņi saņem par savu darbu. Tas dod gandarījumu un iedvesmu darboties arī turpmāk. Kopumā biedrībā regulāri darbojas ap vienpadsmit cilvēku: trīs virtuves darbinieces, septiņi skolotāji un biedrības vadītāja. Tāpēc es saku vissirsnīgāko pateicību visiem brīvprātīgajiem un ikvienam, kas ir kādā veidā palīdzējis, lai biedrība varētu darboties un savukārt sniegt palīdzību tiem, kam tā nepieciešama. Par svarīgāko savā darbā uzskatu to, lai ikviens, kas ienācis biedrībā, saņem nepieciešamo palīdzību — vai tas būtu tikai padoms, vai arī siltas zupas šķīvis vai maizes kukulītis.

ZIEMASSVĒTKU PASĀKUMS Kristīgajā dienas centrā. No pers. arhīva

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri