24. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Vienaldzībai ir postošs spēks

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Vienaldzībai ir postošs spēks

Domājot par sabiedrībā notiekošo, vakar mieru nedeva divi notikumi, kurus nevar salīdzināt, ja nu vienīgi piekrītot, ka kaut kādā ziņā abus vieno neizpratne par to, ka nav nekā mums blakus vērtīgāka par cilvēka veselību un dzīvību.

Ir ieildzis ģimenes ārstu streiks, un, tiekoties Čakšai, Kučinskim un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijai, vienošanās par streika pārtraukšanu joprojām netika panākta. Mediķi turas pie savām prasībām, uzskatot, ka streiko ne jau sevis, bet pacientu labā. Sakot, ka viņi, kas ir ļoti pietuvināti pacientu vajadzībām, vairs nespēj samierināties ar valdības vienaldzību, jau gadiem neieklausoties mediķu teiktajā, brīdinājumos par sekām.
Ģimenes ārsti bija pārliecināti, ka finanšu trūkums nozarē kā spogulī parāda, cik neaizsargāti ir pacienti, Latvijas iedzīvotāji — veci, jauni, nodokļu maksātāji, kuri plānveida palīdzību, izmeklējumus var gaidīt mēnešiem ilgi, lai ar savām problēmām atgrieztos ģimenes ārsta kabinetā, kuram arī rokas kļuvušas par īsu, lai meklētu izeju no vienas un citas situācijas. Ģimenes ārsti, sākot streiku, neslēpa, ka vēlētos, lai tas ilgst vien dienu vai divas, bet nu tas ir ieildzis. Ja ģimenes ārsti panāks savu un vairāk nekā pieci miljoni atradīsies arī kapitācijas naudas celšanai, tad šis būs streiks, kas nesis konkrētus rezultātus, un jādomā, ka jaunus precedentus valdība un nozaru ministrijas nemaz nevēlēsies, cenšoties laikus pārkāpt vienaldzības valnim, nākot uz kompromisu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri