Vieglatlētikas jaunumi

- 17.Maijs, 2019

Ar aktīvu dalību dažādās vieglatlētikas sacensībās jauno sezonu sākuši Valmieras Bērnu sporta skolas un Valmieras Vieglatlētikas kluba sportisti. Iepriecina vairāki pirmajās sacensībās sasniegtie rezultāti.

Latvijas Skriešanas centra atklātajā čempionātā pusmaratonā Rihards Linde distanci veica 1.12:49. Uzrādītais rezultāts ir jauns Valmieras rekords.

Daugavpilī risinājās Bigbank Skrien Latvija 2019 2. posms pusmaratonā. 5 km distancē 285 dalībnieču konkurencē absolūtajā vērtējumā otrā finišēja četrpadsmitgadīgā Agate Caune, distanci veicot 20:02.

Igaunijas pilsētā Tervā sacentās mešanas disciplīnu sportisti, arī vairāki valmierieši. Mūsu sportistiem sacensībās septiņas uzvaras. U16 grupā Rikardo Ivanovs uzvarēja gan lodes grūšanā – 14.13, gan diska mešanā – 45.44. U20 grupā trīs uzvaras Ralfam Ūdrim. Lodi Ralfs aizgrūda 12.85, disku aizmeta 39.59 un šķēpu – 48.62. Pieaugušo konkurencē Arnis Žviriņš uzvarēja lodes grūšanā – 14.50 un Dāvis Oliņš diska mešanā – 48.97.

Jēkabpils atklātajā čempionātā sacensības risinājās atsevišķi U16 vecuma grupai un pieaugušajiem. U16 grupā Veronika Bespalova finišēja trešā 1500 m skrējienā – 5:29.70 (pers.rek.). Rikardo Ivanovs izcīnīja zelta medaļu lodes grūšanā – 14.42. Valters Jansons augstlēkšanā uzrādīja rezultātu 1.60 (5.v.).  Pieaugušo konkurencē uzvaru 400 m skrējienā, sasniedzot jaunu personīgo rekordu – 1:00.82, izcīnīja Daniela Supe. 100 m skrējienā piektā finišēja Sintija Penka – 13.47. Pēterim Kraujam otrā vieta augstlēkšanā – 1.90 un trešā vieta tāllēkšanā – 6.37. Niks Samauskis augstlēkšanā uzrādīja rezultātu 1.90 (3.v.). Ralfam Ūdrim sacensībās divas sestās vietas – 400 m tika veikti 53.48, tāllēkšanā – 6.28. Tomasam Apsītim augstlēkšanā arī sestā vieta – 1.85.

Vienlaikus ar Jēkabpils čempionātu notika arī pazīstamā soļotāja Pētera Zeltiņa piemiņas sacensības soļošanā. Mūsu soļotājiem trīs uzvaras. Gunita Šīrante vecuma grupā 35+ 3000 m veica 17:01.92, Vaira Grigorjeva vecuma grupā 65+ uzrādīja rezultātu 21:23.08, Raitis Lērme vecuma grupā 75+ 5000 m distanci veica 33:04.45.

AGATE CAUNE Bigbank Skrien Latvija 2019 Daugavpils posma 5 km distancē ierindojās augstajā 2. vietā, zaudējot vien Amandai Valtasai. Mareka Gaļinovska foto