19. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Zane, Zuzanna

Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce rektoru neievēl, izsludina jaunu konkursu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes Augstskolas (ViA) Satversmes sapulce otrdien, 30.aprīlī vēlēja rektoru no trim izvirzītajiem kandidātiem. Vēlēšanas notika četrās kārtās, neviens no kandidātiem nesaņēma divas trešdaļas Satversmes sapulces locekļu atbalstu, izlemts izsludināt atkārtotu konkursu uz rektora vietu.

Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce rektoru neievēl, izsludina jaunu konkursu

Uz rektora amatu kandidēja trīs personas - ViA profesors Dr.sc.ing. Egils Ginters, ViA asociētā profesore Dr.oec. Sarmīte Rozentāle un ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs.

No 40 Satversmes sapulces dalībniekiem rektora vēlēšanās piedalījās 39 augstskolas pārstāvji.

Pirmajā kārtā S.Rozentāle saņēma 10 balsis, E.Ginters 9 balsis, V.Valtenbergs 19 balsis, viens biļetens atzīts par nederīgu. Otrajā kārtā piedalījās divi pretendenti ar lielāko balsu skaitu. S.Rozentāle otrajā kārtā saņēma 13 balsis, V.Valtenbergs – 21 balsi, viens biļetens atzīts par nederīgu, četros biļetenos svītroti abi kandidāti.

Satversmes sapulce pēc kandidātu izjautāšanas par vadības komandas iecerēm, plānotajām strukturālajām izmaiņām un iespējamajām izmaiņām administratīvā personāla atalgojumu sistēmā lēma par vēlēšanu trešo kārtu.

Trešajā kārtā atkārtoti piedalījās S.Rozentāle un V.Valtenbergs, attiecīgi saņemot 11 un 22 balsis, 1 biļetens atzīts par nederīgu, piecos biļetenos svītroti abi kandidāti. Satversmes sapulce lēma par vēlēšanu ceturto kārtu, tajā piedalījās pretendents ar līdz šim lielāko balsu skaitu V.Valtenbergs.

Ceturtajā kārtā par Visvaldi Valtenbergu nobalsoja 22, pret 17 Satversmes sapulces locekļi.

Satversmes sapulce izsludināja pārtraukumu līdz 5. jūnijam, lemjot, ka tiek izsludināts jauns konkurss uz rektora amatu, pieteikumi jāiesniedz līdz 16.maija plkst.17.00. Kandidēt drīkst arī šodien neievēlētie kandidāti.

Dr.hist Viju Daukšte: „Šīs dienas rezultāts nav nekas ārkārtējs. Tas ir apliecinājums atbildīgai attieksmei pret nākamo augstskolas rektoru, kuram tiks deleģēta augstskolas stratēģiskā vadība”.

 

 

pietiks matriarhata ViA!

Kas vainas Visvaldim? Kartigs, gudrs Valmieras puika, ko tad vel vajag?

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri