19. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Nils, Viktors

Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce par rektoru ievēl Gati Krūmiņu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes Augstskolas (ViA) Satversmes sapulce trešdien, 5.jūnijā vēlēja rektoru no trim izvirzītajiem kandidātiem. Vēlēšanas noritēja divās kārtās, par rektoru ievēlēts Dr.hist. Gatis Krūmiņš, iegūstot vairāk kā divas trešdaļas Satversmes sapulces locekļu atbalstu.

Vidzemes Augstskolas Satversmes sapulce par rektoru ievēl Gati Krūmiņu

G. Krūmiņš līdz šim aktīvi darbojies zinātnē un augstākās izglītības politikas jomā. Viņš ir Latvijas Zinātnes padomes loceklis, vadījis Latvijas Jauno zinātnieku apvienību. Kā starptautiskas ekspertu grupas dalībnieks vērtējis studiju programmas daudzās Latvijas augstskolās, piedalījies augstākās izglītības reformas koncepcijas izstrādē.

G. Krūmiņš: „Pieteicos uz Vidzemes Augstskolas rektora amatu, jo tas ir lielisks izaicinājums, iespēja realizēt savas idejas. Vidzemes Augstskolā saredzu lielisku potenciālu, bet arī daudz izaicinājumus. Līdzšinējās diskusijās ar augstskolas personālu un studentiem esmu sapratis prioritāri risināmos jautājumus. Savā darbības periodā vēlos panākt augstskolā aktīvāku zinātnisko darbību, plašāku sadarbību ar uzņēmējiem, attīstīt dalību starptautiskos projektos, kā arī palielināt studējošo skaitu”.

Uz rektora amatu kandidēja trīs personas - ViA profesors Dr.sc.ing. Egils Ginters, ViA docents Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs, Latvijas Zinātnes padomes loceklis Dr.hist. Gatis Krūmiņš.

No 40 Satversmes sapulces dalībniekiem rektora vēlēšanās piedalījās 35 augstskolas pārstāvji. Par Gati Krūmiņu otrajā kārtā nobalsoja 26 balstiesīgie.

Līdzšinējā augstskolas rektore, asociētā profesore, Dr.hist. Vija Daukšte pienākumus pildījusi divus termiņus. Saskaņā ar Augstskolas likumu un ViA Satversmi V.Daukšte vairs nevar kandidēt atkārtotai ievēlēšanai, viņas pilnvaras beigsies šī gada 15.jūlijā.

Satversmes sapulce Gati Krūmiņu virzīs apstiprināšanai Ministru kabinetā. Rektora pilnvaru termiņš būs 4 gadi.

moš beidzot sāks būvēt

moš beidzot sāks būvēt tērbatas ielas ēku (stulbie konkursi) un izmetīs slaistus (studentus un dažus lektorus, kuriem jau sen vajadzēja māt ardievas).

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri