14. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Minna, Vilhelmīne

Vidzemes Augstskola un Valmieras 2. vidusskola noslēdz sadarbības līgumu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes Augstskolas (ViA) rektors Gatis Krūmiņš un Valmieras 2. vidusskolas direktors Andrejs Gluhovs ir parakstījuši sadarbības līgumu, lai, apvienojot abu izglītības iestāžu mācībspēku zināšanas un prasmes, izveidotu un ieviestu vidusskolā mācību programmu ar specializāciju tūrismā.

Gatis Krūmiņš un Andrejs Gluhovs
Gatis Krūmiņš un Andrejs Gluhovs

Līguma mērķis ir attīstīt sadarbību starp Valmieras 2. vidusskolu un ViA vispārējās vidējās izglītības programmu izstrādāšanā un īstenošanā, nodrošinot izglītības ieguves nepārtrauktību. Tādējādi skolēni tiks mudināti turpināt kvalitatīvas augstākās izglītības ieguvi ViA studiju programmās. Plānots, ka sekmīgākais īpaši izstrādātās vidusskolas programmas beidzējs automātiski iegūs budžeta vietu studijām augstskolā.

«Skolas visā Latvijā, lai arī īsteno vispārējo vidējo izglītību, kas atbilst vienādiem standartiem, tomēr var izcelt kādu sfēru, specializāciju vai padziļinātu ievirzi, bet lai to darītu jābūt bāzei un resursiem,» pastāstīja viens no līguma iniciatoriem, ViA Tūrisma virziena docētājs Andris Klepers  Docētājs atklāja, ka nākt uz ViA un izteikt šādu vēlmi specializēties bijusi Valmieras 2. vidusskolas iniciatīva.

«Mēs atbalstījām, jo saredzam pēctecīgumu. Tam ir pamatojums gan no ViA spēcīgā tūrisma virziena puses, gan reģionā augošā tūrisma pieprasījuma – Gaujas Nacionālā Parka, Via Hanseatica ceļa, Valmieras popularitātes pieauguma pasākumu jomā un citur,» skaidro A. Klepers. Programmas rezultātā skolēni kļūs motivētāki un gatavi iestāties ViA. «Tā augstskolai ir iespēja piesaistīt skolēnus, kas jau apzinās, ka nākotnē vēlas darboties tūrisma nozarē,» sadarbības pozitīvo pienesumu uzsver Klepers.

Galvenie sadarbības veicinātāji būs ViA Tūrisma virziena pasniedzēji, kuri lasīs lekcijas vidusskolēniem, piedalīsies programmas veidošanā, mācību līdzekļu un metodisko materiālu sagatavošanā, izglītības procesu pilnveidē, kopīgu projektu un aktivitāšu izstrādē unīstenošanā, kā arī sekmēs savstarpēju sadarbību zinātniskajā pētniecībā un inovācijās.

apsveicamas pasākums

Prieks par augstskolas darbu novada attīstībā ,mācības VA ir latviešu valodā un arī 2.vidusskolai vajadzētu rādīt priekšzīmi un negaidīt 2018 .g. bet jau no 2015. vidusskolā pāriet uz mācībām latviešu valodā. Dome ir tā lēmēja ,kādā valodā mācās un ja Boķis startēs Saeimas vēlēšanās Vienotības sarakstā ,tad plusus viņš varētu saņemt ,ka visas vidusskolas pārgājušas uz mācībām latviešu valodā.2.vidusskolas direktors arī iegūtu vēlētāju balsis nākamajās pašvaldības vēlēšanās ,ja šo pāreju atbalstītu un noorganizētu.

apsveicams pasākums

Vislabāk no 2015.mācības latviešu valodā vajadzētu sākt arī bērnudārzā un 1-majās klasēs ,lai tad tas vidusposms vēl to gadus mācās krievu valodā. Taču lai kori dzied krievu dziesmas un dejukolektīvi dejo krievu dejas ,skaita dzejoļus un spēlē teātri savā valodā ,tikai kā ar ukraiņiem un baltkrieviem ,kā tiem ar savu valodu? Tatāriem un gruzīniem un vēl citiem ,ja viņi dzīvo Latvijā un ir pat Latvijas pilsoņi ,nav jāmācās skolā ar krievu valodas apmācību.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri