24. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Diāna, Dina, Dins

Vidzemes Augstskolā notiks Politikas un tiesību olimpiāde

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pirmdien, 18.martā plkst.10.00 Vidzemes Augstskolā (ViA) notiks Politikas un tiesību Vidzemes reģiona olimpiāde vidusskolēniem, kur būs jāraksta eseja, jāpilda tests un jāatbild uz atvērtiem jautājumiem par politisko varu, politisko līdzdalību, starptautiskām organizācijām un cilvēktiesībām.

Vidzemes Augstskolā notiks Politikas un tiesību olimpiāde

Olimpiādi rīko ViA Sociālo zinātņu fakultāte (SZF) sadarbībā ar Valmiera Izglītības pārvaldi un Kocēnu novada Izglītības pārvaldi.

Olimpiāde tiek rīkota jau trešo gadu ar mērķi veicināt skolēnu interesi par politiku un politiskajām norisēm Latvijā un pasaulē, attīstīt spēju orientēties informācijas daudzveidībā, analizēt politiskos procesus, kā arī radīt iespēju skolēniem savstarpēji pārbaudīt un salīdzināt zināšanas un prasmes.

Valmieras pilsētas un starpnovadu Vēstures un politikas metodiskās apvienības vadītāja Māra Gavare uzsver: „Priekšmetu „Politika un tiesības” vajadzētu atjaunot visās skolās, jo pamata zināšanas par sabiedriskajiem procesiem ir vajadzīgas ikvienam”.

ViA SZF dekāns Dr.sc.pol. Visvaldis Valtenbergs norāda: „Šobrīd ir svarīgi uzlabot ne tikai skolēnu vispārīgās zināšanas par politiku un tiesībām, bet arī parādīt savu erudīciju par mūsdienās aktuālajiem jautājumiem Latvijā un pasaulē. Mēs visi esam ieinteresēti tajā, lai valstī ir ne tikai patērētāji, bet arī spriest spējīgi pilsoņi.”

Olimpiādes uzvarētājs iegūs tiesības studēt par valsts līdzekļiem ViA SZF Politoloģijas studiju programmā.

Olimpiādes laikā paredzēts arī seminārs skolotājiem: ViA Debašu kluba (ViADK) parlamentārā paraugdebate, diskusija par sociālo zinātņu nozīmi šodien un ViA SZF dekāna Dr.sc.pol. V.Valtenberga un ViADK lekcija par debašu formāta izmantošanu mācību procesā. Tiks translēta arī semināra tieštaide internetā www.va.lv/tiesraide.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri