23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Vidzemes Augstskolā datorzinātnes apgūs studenti no Francijas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

10 studenti no ESME Sudria augstskolas (ESME Sudria Engineering School) Francijā, kas studē  IT un inženierzinātņu studiju programmās, studentu apmaiņas programmas laikā šajā semestrī  studēs datorzinības tieši Vidzemes Augstskolā (ViA). Šeit viņi apgūs datoru tīklus un to administrēšanu, programmēšanu, informācijas sistēmu analīzi un pilnveidošanu, interneta tehnoloģijas, virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģijas, IT nozares angļu valodu, kā arī tiks iepazīstināti ar latviešu valodu un kultūru, eLiesma uzzināja Vidzemes Augstskolā.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kā pastāstīja ViA Starptautisko projektu vadītāja Līga Cvetkova, Francijas studentu grupa tiks uzņemta pirmo reizi, un sadarbība ir uzsākta samērā nesen, kad ESME Sudria augstskola uzrunāja Vidzemes Augstskolu tieši ar interesi veidot šādu studentu apmaiņu. „ViA šajā pavasara semestrī, kopā ar franču studentu grupu, uzņems jau 21 ārvalstu apmaiņas studentu. Ārvalstu studentu skaits pieaug, un tas pozitīvi ietekmēs gan studiju kvalitāti, gan augstskolas starptautisko dimensiju,” informē L. Cvetkova.

ESME Sudria augstskola paredz studijas ārzemēs kā obligātu studiju daļu, un ViA ir viens no ārvalstu studiju posma partneriem, kas nodrošina studentiem piemērotu programmu angļu valodā.

Studentiem tiks nodrošināts kvalitatīvs atbalsts – gan latviešu studentu mentori, gan koordinators augstskolā. Tāpat Starptautiskā moduļa koordinatore Baiba Pāvule, kas ir arī franču valodas speciāliste, vadīs studentiem latviešu valodas un kultūras nodarbības, un ir gatava palīdzēt studentiem tīri sadzīviski, ja radīsies kādas starpkultūru vai valodas barjeras. Visi apmaiņas studenti dzīvos ViA studentu viesnīcā.

ESME (Ecole Spéciale de Mécanique et d’Electricité) Sudria augstskola ir viena no vadošajām Eiropas augstākās izglītības un pētniecības iestādēm ar specializāciju inženierzinātnēs un tehnoloģijās, izvietota Parīzē, Lionā un Lillē, to 1905. gadā nodibināja franču militārais inženieris Joahims Sudria (Joachim Sudria).

Francijas studentu grupa Valmierā ieradīsies 1. februārī.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri