24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Vidusskolēniem sākušies centralizētie eksāmeni

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Kamēr 1. līdz 11.klašu skolēni ir devušies pavasara brīvdienās, 12.klašu skolēni pārbauda savas svešvalodu prasmes: no 17. līdz 19.martam norisinās centralizētais eksāmens angļu valodā, 19. un 20.martā notiks centralizētais eksāmens vācu valodā, savukārt 20. un 21.martā – centralizētais eksāmens krievu valodā, informē Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālists Didzis Stāvausis.

Foto: diena.lv
Foto: diena.lv

Kā skaidro Valmieras pilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldes galvenā speciāliste – metodiķe Sigita Tama, šis ir jau otrais gads, kad centralizētais eksāmens angļu valodā notiek pavasara brīvlaikā, turklāt šogad tika nolemts pārcelt uz pavasara brīvlaiku arī pārējo svešvalodu eksāmenus. „Lēmums par svešvalodu eksāmenu pārcelšanu uz pavasara brīvlaiku tika pieņemts, lai atvieglotu eksāmenu periodu maijā un jūnijā, kā arī lai skolēni ātrāk varētu saņemt sertifikātus. Savukārt 12.klases skolēni pavasara brīvdienās varēs doties nākamnedēļ,” norāda S.Tama.

Pēc angļu valodas eksāmena sastaptās Valmieras 5.vidusskolas 12.b klases skolnieces Gundega Pēkšēna un Simona Šuļko norāda, ka angļu valodas eksāmena rakstiskā daļa kopumā nav šķitusi grūta, lai gan atsevišķu uzdevumu izpildei būtu vēlējušās vairāk laika. „Protams, būtu bijis labāk, ja eksāmens notiktu maijā – varētu vēl divus mēnešus atkārtot apgūto mācību vielu. Tajā pašā laikā ir jāsaprot, ka valodu nevar iemācīties divu mēnešu vai pat gada laikā. Ja valodas apguvei ir pieiets sistemātiski, tad eksāmenam nevajadzētu sagādāt problēmas. Turklāt maijā būs par vienu eksāmenu mazāk – tātad arī eksāmenu laiks nebūs tiks saspringts,” stāsta Gundega un Simona.

„No organizatoriskās puses raugoties, pavasara brīvlaiks ir piemērots eksāmenu kārtošanai, jo skola ir tukša un klusa – neviens netraucē eksāmenu norisi. Turklāt liels ieguvums ir arī tas, ka sertifikātus skolēni varēs saņemt ātrāk – jau 30.jūnijā,” skaidro Valmieras 5.vidusskolas direktore un vācu valodas skolotāja Rudīte Markus. Tajā pašā laikā viņa pauž satraukumu par to, ka laiks, kas atvēlēts, lai sagatavotos eksāmenam, ir par diviem mēnešiem īsāks, ar ko nav apmierināti svešvalodu skolotāji.

Tam piekrīt arī Valmieras 5.vidusskolas angļu valodas skolotāja Maija Spīlberga, uzsverot, ka divos mēnešos var izdarīt ļoti daudz: „Mēs, angļu valodas pedagogi, lieliski apzināmies, ka divi mēneši nav pietiekami ilgs laiks, lai tie skolēni, kas angļu valodas vai citu svešvalodu apguvei nav piegājuši atbildīgi un sistemātiski, eksāmenā pēkšņi paveiktu neiespējamo un uzrādītu teicamus rezultātus. Tomēr tas ir pietiekami daudz, lai mēs varētu novērst to, ka skolēni iekrīt uz lietām, ko ir mācījušies, bet kas ir aizmirsušās. Skolēniem ir labas angļu valodas zināšanas, un mūsu mērķis ir palīdzēt tiem to pierādīt ar eksāmena starpniecību, taču tas, ka eksāmens ir pavasarī, daudziem Latvijas skolēniem var kļūt par klupšanas akmeni.” M.Spīlberga piebilst, ka jau pagājušajā gadā apstiprinājies, ka pēc eksāmena nokārtošanas ir arī daudz grūtāk motivēt 12.klašu skolēnus nopietni pieiet svešvalodu apguvei, jo skolēniem psiholoģiski eksāmens ir kā loģisks noslēgums mācībām.

Centralizēto eksāmenu angļu valodā šogad kārto 447 Valmieras izglītības iestāžu audzēkņi, 30 kārtos eksāmenu krievu valodā, savukārt 4 – vācu valodā. S.Tama skaidro, ka skolēni var izvēlēties, kurā no svešvalodām kārtot centralizēto eksāmenu: „Visbiežāk skolēni izvēlas kārtot eksāmenu angļu valodā, jo tā ir svešvaloda, kuru tie apgūst visilgāk, tādēļ jūtas pārliecinātāki par savām spējām un zināšanām.”

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri