16. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Lida, Lidija

Vidusskola jāsaglabā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Vidusskola jāsaglabā

Naukšēnu novada vidusskola ir vienīgā skola mūsu novadā — Ķoņu skoliņa pakāpeniski loģiskā ceļā tika slēgta, bet vidusskola mums ir, un mēs nepadosimies, jo redzam, ka tā var pastāvēt arī turpmāk. Skatīsimies uz valsts spiedienu un lēmumiem, skatīsimies uz mūsu spēju, uz mūsu resursu — kas ir skolotāji, kas ir skolēni. Es saprotu, ka mainās dzīve, situācijas un viss pārējais, bet mēs vienmēr esam pieraduši tomēr tādus fundamentālus lēmumus kārtīgi pārdomāt. Manuprāt, skolēnu skaits pašlaik ir labs, pēdējos gados tas pat nedaudz audzis, taču vidusskolas 10. - 12. klašu kvalitātes rādītāji, protams, varētu būt labāki.

Tuvākajos gados, es domāju, skola būs noteikti. Tādā tālā nākotnē — to dzīve rādīs. Viegli nebūs, bet iesim uz sarunām. Protams, viens es to nevaru nekādā veidā garantēt un viens arī nespēšu to aizstāvēt — šeit ir vajadzīgs visu ieinteresēto pušu kopējs darbs ar kopēju rezultātu, jo situācijas var būt dažādas. Valstij būtu jāsāk no tā gala — ir vidusskolas, kurās ir klases bez neviena skolēna, ir vidusskolas, kurās nenotiek stundas mācību priekšmetos tāpēc, ka trūkst speciālistu. Latvija nav tik liela, lai neizvērtētu katru individuālo situāciju. Es nedomāju, ka šādās reformās ir pareizi uzticēt firmai, lai uzzīmē karti.

Jānis Turlais Novadu dienās Aizkrauklē mums stāstīja, ka, zīmējot skolu karti, katrā novadā pabijis. Mēs viņam prasījām — kurā vietā konkrēti jūs  novadā bijāt? Atbilde skanēja — es tikos ar cilvēkiem vismaz autobusu pieturās. Mēs, novadu priekšnieki, uzreiz domājām: tātad — autobusu pietura, kur tā atrodas, kas un cik cilvēku tajā sēž, kādi ir viedokļi un cik objektīvi var spriest par konkrēto situāciju, jo mēs zinām, ka autobusu pieturās mēdz būt dažādi cilvēki, un ne tikai Naukšēnos.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri