19. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Nils, Viktors

Vides izglītības projekta „Par zaļu pat vēl zaļāks” konkurss Valmierā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Gatavojoties Latvijas 95.gadadienas pasākumu ciklam vides izglītībā, skolēni tika aicināti iesaistīties vides izglītības projekta konkursa „Par zaļu pat vēl zaļāks” daudzveidīgajās aktivitātēs.

Savu spēli prezentē Valmieras Pārgaujas sākumskola. Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība.
Savu spēli prezentē Valmieras Pārgaujas sākumskola. Foto: Valmieras pilsētas pašvaldība.

28.februārī Valmierā notika konkursa 1. kārta, kurā skolēni no Valmieras, Mazsalacas, Rubenes, Trikātas un Jeru skolām prezentēja savus pieteikumus jauno vides pētnieku forumam „Skolēni eksperimentē”, vides izziņas spēlēm „Iepazīsti vidi!” un inovāciju idejām vides saudzēšanai. Žūrija un klātesošie iepazinās ar 15 radošiem, kā arī pētnieciskiem skolēnu darbiem.

Uz 2.kārtu Rīgā tika izvirzīts Jeru pamatskolas skolēnu Ginta Ivanova un Endija Vucina izstrādātais inovatīvās ēkas projekts, Jeru pamatskolas skolēnu Raivo un Ginta Ivanovu pētījums par ziemojošajiem putniem savas mājas putnu barotavā, Trikātas pamatskolas skolnieces Andas Ielītes eksperiments ar kristāliem, kā arī Rubenes pamatskolas spēle „Manas mazās Latvijas lielās bagātības” par Latvijas īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām.

„Bez skolotāju iniciatīvas nebūtu arī projekta dalībnieku,” paldies vārdus, apbalvojot konkursa dalībniekus un pedagogus, teica Valmieras Izglītības pārvaldes izglītības speciāliste Lolita Vanaga, kā arī pateicās Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centram par viesmīlību un sagatavotajiem priekšnesumiem, kas konkursu pārvērta svētkos. Rubenes pamatskolas skolotāja Rudīte Riteniece: „Esmu priecīga par meiteņu uzvaru! Izveidot spēli es ierosināju projektu nedēļas ietvaros, bet dalībai konkursā pieteicāmies pēdējā brīdī”. Jeru pamatskolas skolotājs Juris Alps atzina, ka piedaloties vides projektā nav garlaicīgi arī skolotājam un var daudz jauna kopā ar skolēniem iemācīties. Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra direktors Andris Tauriņš dalībniekiem novēlēja turpināt iesāktos vides pētījumus un eksperimentus, spēlēt pašu radītās spēles, mācīties par vidi un jauki kopā pavadīt laiku.

Valmierā izvirzītie pieteikumi piedalīsies projekta 2. kārtā Rīgā, ko valsts mērogā organizēs Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Rīgas Dabaszinību skolu, Dabas aizsardzības pārvaldi, AS Tallink Latvija, SIA „Zaļā josta”, AS „Latvijas Zaļais punkts”, AS Latvijas Valsts meži, biedrību Bērnu Vides skola, vides nevalstiskajām organizācijām.

Valmieras pilsētas pašvaldības Izglītības pārvalde aicina skolas un skolotājus vēl piedalīties vides projektu konkursa „Par zaļu pat vēl zaļāks” 3.aktivitātē „Zaļākai Latvijai”, kas paredz savas skolas vai mājas apkārtnes sakopšanu. Skolēni pašu spēkiem veic kādu labu darbu tīrākas un zaļākas Latvijas veidošanai, piemēram, izprojektē un izveido dobi, aleju, atpūtas vietu, zaļo klasi, rīko talku utt. Paveiktais tiek fiksēts fotogrāfijās un aprakstīts. EKO medijā „Tīrai Latvijai” tiek izstrādāta īpaša interaktīvā karte, kurā aktivitātes dalībnieki publicē savus paveiktos darbus, tādējādi atspoguļojot zaļos darbus atbilstoši to atrašanās vietai. Aktivitātē aicināti piedalīties bērni un jaunieši no jebkuras Latvijas vietas ar individuālu vai kolektīvu darbu. Dalībnieki var reģistrēt vairākus paveiktos darbus. Aktivitāte norisinās no 2012.gada 3.septembra līdz 2013.gada 18. novembrim. Paveiktie darbi jāpiereģistrē kartē līdz 2013.gada 1.oktobrim.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri