Vēveris Valmiera Glass/ViA ieved LBL2 ceturtdaļfinālā

31.Marts, 2017

Pirmdien Valmieras 5. vidusskolas zālē notika intrigas ziņā viens no košākajiem LBL mačiem šosezon Valmierā. Tajā mājiniekiem — Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola — tikai pagarinājuma pēdējā sekundē komandas jaunākā dalībnieka Valtera Vēvera trejacis pavēra durvis uz ceturtdaļfinālu!

Valmiera Glass/Vidzemes AugstskolaVentspils Augstskola 92:81 (25:24, 23:13, 20:22, 13:13, 11:9)

Vidzemnieki pirmajā mačā Kurzemē bija iekrājuši 9 punktu deficītu (72:81), tāpēc jau ar pirmajām minūtēm ķeras pie vajadzīgā plus 10 krāšanas. Tik viegli tas nevedas, jo viesi, zaudējot mājiniekiem augumā, to atzīstami kompensē ar čaklu aizsardzību un atzīstamu (54%!) precizitāti tālmetienos.

Neliels pārsvars mājiniekiem, taču vairākas reizes pēc vidzemnieku bedrēm vadībā arī ciemiņi. Tikai 17. minūtē, kad aizsardzībā pavisam neglīti pret Ivanovu nospēlēja Ķilps, tūlīt pēc tam piekto — tehnisko — piezīmi saņemot par mutes brūķēšanu, vidzemniekiem vajadzīgo plus 10 ar 3/3 pirmoreiz spēlē panāk Ivanovs.

Lielisks mājiniekiem sanāk otrā puslaika sākums, kad no 48:37 izdodas 26. minūtē pēc Grīnberga metiena aizbēgt jau līdz 63:42. Turpinājums, maigi sakot, izpaliek, viesi salādē vidzemnieku grozā 4 trejačus, un pēc 30 minūtēm vairs tikai slidens 68:59, kas vienlīdz daudzsološs abām pusēm.

Iniciatīva jau kurzemnieku pusē, un 35. minūtes sākumā pēc Bērziņa trejača vairs tikai plus 7 un 72:65. Tikai tagad iedegas īstā cīņa par ceturtdaļfinālu! Sākas 39. minūte, kad Gorbants ar trejaci dod cerības viesiem — 76:68. Kohanovs sarūpē vajadzīgo 78:68. Purpļevičam trejacis, un 78:71, kad pamatlaikā vairs tikai 31 sekunde. Jāspēlē 9 sekundes, kad Engers trāpa trejaci, plus 10 un 81:71. Kurzemniekiem apspriede, pēc kuras viesu līderis Purpļevičs aizsūta malā ar 5 piezīmēm (jau kopš 28. minūtes ar normu malā mājinieku pamatcentrs Dubults) Engeru, taču pats trāpa tikai pirmo sodiņu — 81:72. Pagarinājums!

VARONIS IR APAKŠĀ! Komandas biedri sumina Valteru Vēveri par izcilu veikumu izšķirošā brīdī. Foto no Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola arhīva