16. Janvāris, 2019
Vārda dienu svin: Lida, Lidija

Vētra un bezvējš vienlaikus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras integrētās bibliotēkas lasītava otrdienas pievakarē knapi spēja uzņemt visus atnācējus, kuri gribēja pabūt kopā ar Dainu Sirmo viņas dzejoļu grāmatas Dievaines atvēršanas svētkos.

Vētra un bezvējš vienlaikus

Jau pirmais Dainas Sirmās krājums Kailsals tika gan pie lasītāju mīlestības, gan pie profesionālu vērtētāju atzinības: tā bija spilgta un pārliecinoša debija tādos gados, par kuriem Daina pati nereti ironizēja: jaunā autore... Tā latviešu literatūrā nemēdz būt bieži, un otrā grāmata Iekšpagalms tikai apstiprināja likumsakarību: mums ir jauna dzejniece. Varbūt tā ir triloģija, izdevniecības Pētergailis vadītāja Inguna Cepīte teica svētku atklāšanā un piebilda: «Valmieras puse un Dikļi spēj radīt talantus, kas atklājas pēkšņi un tad bango.» Šis apgāds izdevis visas trīs Dainas Sirmās grāmatas, kuras vieno personības briedums, dzīves pieredze un dziļa dzimtās puses izjūta.

Daina ir savējā gan dzimtajos Dikļos, gan Valmieras Valsts ģimnāzijā un pilsētā, kas šogad nosaukusi viņu par Goda valmierieti. Tomēr viņas radošajā pasaulē ir vieta tiklab Vidzemes novadiem kā Sibīrijai, tiklab Kurzemei kā Jūdejas tuksnesim, tiklab Sēlpilij kā Dikļiem. Dievainēs vēl ir tā īpašā stīga, par ko dzejnieks un grāmatas redaktors Ronalds Briedis bildis: «Daina Sirmā ir uzklājusi galdu un atvērusi durvis gada tumšākā laika mielastam. Veļu laiks. Dievaines. Šajā vakarā kamolos savēlusies migla iegūst sen aizgājušu cilvēku vaibstus, sabiezē durvju ailē un pārkāpj sava bijušā nama slieksnim.»

BIBLIOTĒKĀ. Dzejniece Daina Sirmā (vidū) ar jauniešiem, kuriem mācījusi latviešu valodu un literatūru Valmieras Valsts ģimnāzijā. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
14. Decembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri