21. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Vētra nodara postu arī Vidzemē (ziņa papildināta ar fotogaleriju)

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmierā visvairāk gāztu un vētras lauztu koku bija Burkānciemā. Novados dzīvojamās mājas un lauku saimniecības uz ilgu laiku bija palikušas bez elektroapgādes. Vētra nodarījusi materiālus zaudējumus, bet par laimi nav kaitējusi cilvēkiem.

Aicinām "eLiesma" lasītājus sūtīt informāciju un fotogrāfijas par vētras nodarītajiem postījumiem uz epastu: eliesma [at] eliesma [dot] lv.

Vētra nodara postu arī Vidzemē (ziņa papildināta ar fotogaleriju)

Rūjienā, Valmierā, Valkā un Alūksnē stiprākais vējš, brāzmās 20-27 metri sekundē, konstatēts 29. oktobrī, pēc pieciem rītā. Tad arī gāzušies un lūzuši lielie bērzi Palejas ielā. Vēl pēc deviņiem no rīta koki aizšķērsoja ceļa braucamo daļu, tos novāca uzņēmuma «Valmieras namsaimnieks» darbinieki.

— Uz Palejas ielas ir nopietnākie postījumi. Pa kokam krituši Daliņa ielā, pie Dīvala un Pilsētas kapiem, atšķelti ozolu zari uz Raiņa ielas. Darba ir daudz. Laikam negaidījām, ka vētras brāzmas pilsētā būs tik stipras, bet jāpriecājās, ka materiālo zaudējumu ir visai maz,— tā «Valmieras namsaimnieks» valdes priekšsēdētājs Valdis Jēgers.

Ap deviņiem rītā Palejas ielas 2. un 4. namā dzīvojošie beidzot varēja nomierināties, jūtot, ka vētras spēks iet mazumā un teritoriju palīdz sakārtot.

— Ir sagāzta sēta, bet bērzs lūza un iegāzās tieši pagalmā. Satraukums bija liels, sākumā pat visu notiekošo bija grūti aptvert, bet tagad var izvērtēt: ja koks būtu kritis kaut pāris metru tuvāk mājai, ja tas būtu nevis lūzis, bet gāzies ar sakni, tad būtu bojāts jumts, varbūt izsisti logi,— tā Palejas ielas 2 saimniece Gita Makše un piebilda, ka pērn viņa vairākkārt pašvaldību informējusi par viena konkrēta bērza stāvokli. Pēc ilgākas runāšanas sašķeltais koks pērn nozāģēts.

Palejas ielas 4. namam, kokam gāžoties, bojāta piebūve, sena veranda, bet māja, tās nule kā jauni uzliktais jumts nav apskādēts.

— Lielākais izbraukumu skaits dienestam, apkalpojot Vidzemes reģionu ir uz Limbažiem, Valku, Valmieru, arī Cēsīm. Alūksnes, Madonas pusē nakts pagājusi mierīgāk. Pārsvarā izsaukumu iemesls: koki uz ceļiem un pārrauti elektrības vadi. tur dežurējam, kamēr atslēdz elektropadevi visā tīklā, lai izvairītos no iespējamas degšanas, citiem riskiem. Zinu, ka no rīta Strenči bija tumsā, daudz elektrības bojājumu bija arī Madonas pusē,— sacīja VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš un piebilda, ka viņš stāsta informāciju, kas rīcībā pašā rīta agrumā. VUGD un citu dienestu darbinieki pauda pārliecību, ka informācija par vētras radītajiem postījumiem pienāks visas otrdienas garumā.

«Liesma» sazinājās arī ar atbildīgo dienestu un pašvaldību vadītājiem novados.

— Nopietnākās vētras sekas ir smagi strāvas padeves traucējumi. Daudzas zemnieku saimniecības, lauku viensētas ir palikušas bez elektrības. Tas nozīmē, ka fermās nav iespējams izslaukt govis. Daudzi izlīdzas ar ģeneratoriem, esam meklējuši risinājumus kā cilvēkiem palīdzēt,— uzsvēra Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis un piebilda, ka daudz darāmā ir arī Valtenberģu muižas parkā, kur izgāzti vairāki koki, lūzuši zari. Mazsalacas pusē agrā rītā neizbraucami bijuši vairāki pašvaldības pārziņā esoši ceļi. Dažu stundu laikā no kritušajiem kokiem tie atbrīvoti. Rūjienas pusē daudzas mājas palikušas bez elektrības, bet Burtniekos kādai privātmājai uzkritis koks, bojājot jumtu. Daļa jumta seguma norauta arī kādam privātīpašumam Matīšos, Pikātos, koks gāžoties pārrāvis elektrolīniju, bet Valmieras cietumā vētras spēcīgo brāzmu laikā apgāzies ūdenstornis.

Plašāk lasiet rīt laikrakstā "Liesma".

Pazīstot Palejas ielu, taisni

Pazīstot Palejas ielu, taisni jābrīnās, ka tie vecie sakārņi sen nav nogāzušies bez vētras palīdzības. Kas attiecas uz darbinieku trūkumu, tad vajag dot cilvēkiem iespēju strādāt normālā slodzē, nevis kā ir tagad: viens par trijiem par vienu algu, bet tas jau ir visās sfērās, tapēc arī ir bezdarbs!

Tagad jāsatraucas, ka

Tagad jāsatraucas, ka Latvenergo vienā mierā paziņos par cenu celšanu, jo būs aprēķināti MILZU zaudējumi! Kur lai naudu ņem? Ko brīnīties, ka vilto!

Valmierietis

Nu nu...Jūs te ar to bērzu zāģēšanu tā lēnāk, jo "veco bērzu" komiteja ir modra un par prauliem vienmēr nomodā!!!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri