23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Veselības ministre Ingrīda Circene piedalīsies veselības veicināšanas projekta „Kā Ruksis un Duksis satikās!” noslēguma pasākumā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Trešdien, 24.oktobrī plkst. 10:00 Valmieras Viestura vidusskolā notiks noslēguma pasākums ar Veselības ministrijas finansiālu atbalstu tapušajam veselības veicināšanas projektam „Kā Ruksis un Duksis satikās!”, kura ietvaros bērni ar interaktīvas un izglītojošas izrādes palīdzību tiek informēti par traumatismu provocējošām situācijām ikdienā. Pasākumā piedalīsies arī Veselības ministre Ingrīda Circene un projekta idejas iniciatore - Valmieras pilsētas pašvaldības veselības veicināšanas speciāliste un ģimenes ārste Guna Poikāne.

Veselības ministre Ingrīda Circene piedalīsies veselības veicināšanas projekta „Kā Ruksis un Duksis satikās!” noslēguma pasākumā

Projekta ietvaros radīti divi personāži – Ruksis un Duksis, kas kopā ar bērniem izspēlē dažādas situācijas, mācot likumsakarības starp nepareizu rīcību un nelaimes gadījumiem. Tāpat projekta īstenotāji aicinājuši vecākus apzināties savas ikdienas paradumu un uzvedības ietekmi uz bērniem, kas vecākus uzskata par paraugu. Vēl pēdējo reizi, noslēguma pasākumā Ruksis un Duksis Valmieras Viestura vidusskolas 1.-2.klases bērniem mācīs, kā rīkoties dažādās situācijās.

Ar interaktīvās izrādes palīdzību projekta īstenotāji ir atraduši pieeju, kā attīstīt bērnos uzvedības un sociālās prasmes, kā sevi pasargāt, kā pareizi rīkoties dažādās situācijās, pielietojot apmācības iegūtās zināšanas. Pēc pasākuma bērniem tika dāvinātas arī izglītojošas grāmatiņas „Traumatisma profilakse”, kuras rūpīgi izlasīt tika aicināti arī bērnu vecāki.  Projekta norises laikā 2012.gadā organizēti 80 pasākumi, kuros piedalījās apmēram 5000 pirmsskolas un sākumskolas skolēni.

Projekts ir viens no pirmajiem veselības veicināšanas projektiem Valmierā, kas pirms astoņiem gadiem aizsākās kā informatīvs pasākums pirmsskolas izglītības iestāžu un sākumskolu audzinātājiem, savukārt no 2010.gada interaktīvās izrādes tika organizētas Valmieras, Cēsu un Priekuļu pašvaldībās ar Veselības inspekcijas finansiālu atbalstu. Iniciatīva turpinājās arī 2011.un 2012.gadā, kad Ruksis un Duksis paviesojās vairākās pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestādēs visā Latvijā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri