24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Vērtīgs dāvinājums Valmieras bibliotēkai

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pagājušajā piektdienā Valmieras bibliotēkā ar trim bieziem nesen iznākušās Jāņa Lancera grāmatas Būvniecība Latvijā 1918 - 2018 sējumiem ieradās divi vīri — viens no grāmatas veidotāja galvenajiem palīgiem Vidzemē Jānis Cunskis un Valmieras būvuzņēmuma Plastik vadītājs Oskars Bīriņš, kurš šo ļoti vērtīgo izdevumu dāvināja bibliotēkai. Dāvanu saņēma bibliotēkas direktores vietniece Svetlana Jodo. J. Cunskis īsos vārdos iepazīstināja ar grāmatas tapšanas procesu teju četru gadu garumā. Šajā laikā tika vākta un apkopota informācija, piedaloties ļoti plašam palīgu lokam. Ne visu izdevās pagūt laikā, arī šis tas no būtiskām lietām Valmieras celtniecības vēsturē tāpēc  palicis ārpus kadra. Grāmatā ir arī apmēram 1200 būvnieku biogrāfijas, starp viņiem virkne jau aizsaulē aizgājušu mūspusē pazīstamu celtnieku un uzņēmumu vadītāju, kā arī kupls pulciņš pensionētu nozares profesionāļu, arī vēl šodien būvniecībā zināmu vīru. Būs interesanti par viņiem palasīt!

Vērtīgs dāvinājums Valmieras bibliotēkai

Jānis Cunskis: «Nav tā, ka izdevumā strikti būtu nodalīts pa būvniecības periodiem. Ir arī dalījums pa nozarēm.  Padomju gados vairāk cildināja proletariāta pārstāvjus, reti kad pieminēja inženierus. Šī grāmata vairāk veltīta inženieriem un viņu devumam Latvijas būvniecībā. Protams, vairāk pieminēti vadošie būvnieki, taču arī tur viss bija atkarīgs no katra cilvēka veiksmes un dzīves gaitā iegūtajām zināšanām. Grāmatā daudz informācijas arī par Valmieras būvorganizācijām. Ne tikai par SCO un 43. celtniecības pārvaldi, bet par vēl daudzām citām interesantām lietām. Protams, trijos sējumos izmantoti ne visi savāktie materiāli, manuprāt, arī no manis sniegtās informācijas te izmantota varbūt kāda desmitā daļa... Jau labu laiku par šo izdevumu pie manis interesējās daudzi valmierieši, nolēmu, ka jārod iespēja šo grāmatu dabūt arī Valmierai bibliotēkā. Mecenāts ilgi nebija jāmeklē — satiku firmas Plastik vadītāju Oskaru Bīriņu, iedevu viņam iepazīties ar izdevumu, pēc nedēļas viņš teica jā.»

PA TRIM VIEGLĀK. Grāmatas Būvniecība Latvijā 1918 - 2018 trīs sējumi kopā sver gandrīz astoņus kilogramus, tāpēc tos katrs pa vienam rāda (no kreisās) nozīmīgā Latvijas inženierbūves vēstures izdevuma dāvinātājs savas dzimtās pilsētas bibliotēkai būvuzņēmējs SIA Plastik valdes priekšsēdētājs Oskars Bīriņš, Valmieras bibliotēkas direktores vietniece Svetlana Jodo un viens no galvenajiem Vidzemes būvnieku vēstures faktu apkopotājiem izdevumā, bijušais ilggadējais Valmieras 43. celtniecības pārvaldes vadītājs, tagad sertificēts būvuzraugs Jānis Cunskis.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri