24. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Agris, Agrita

Vērtē teju desmit gados padarīto

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Šī mācību gada laikā Valmieras tehnikumā darbojās Biznesa skola, kuras ietvaros vairāk nekā 25 skolēni apmeklēja regulāras nodarbības, kā rezultātā tika attīstīti 11  skolēnu mācību uzņēmumi (SMU). Tā ir iespēja audzēkņiem paralēli mācībām piedalīties dažādos konkursos un meistarklasēs. Uzsvars šogad tika likts uz SMU, kas saistīti ar tehnoloģijām.

Vērtē teju desmit gados padarīto

«Uzskatu, ka šis projekts ir ļoti svarīgs skolēniem, jo viena lieta ir iemācīties ekonomiku no grāmatas. Protams, ir lietas, kas teorijā jāzina, bet neviens uzņēmējs savu uzņēmumu nav radījis pēc grāmatas, tāpēc tā ir biznesa idejas realizēšana dzīvē,» saka Valmieras tehnikuma SMU konsultante Agita Šamšele, uzsverot, ka ir svarīgi iegūt praktiskās zināšanas.

Valmieras tehnikums teju 10 gadus darbojas Junior Achievement Latvija SMU programmā, un to laikā iemaņas uzņēmējdarbības organizēšanā un attīstīšanā ir ieguvuši vairāk nekā 400 audzēkņi. Būtisks sasniegums, ka iepriekšējā mācību gadā uzsāktais SMU Safe&Stable ir tapis par reālu biznesa modeli un reģistrēts kā  uzņēmums – sabiedrība ar ierobežotu atbildību. «Puiši ražo spieķus ar sensoru akliem cilvēkiem. Tas ir augstākais sasnieguma punkts mūsu skolā, pirmais mācību uzņēmums, kas ir pārtapis reālā biznesā un reģistrēts Uzņēmumu reģistrā,» tā Agita Šamšele.

PROGRAMMAS GALVENĀS VIRZĪTĀJAS – Valmieras tehnikuma SMU konsultante Agita Šamšele (no kreisās), direktore Vineta Melngārša un skolotāja Ilze Kobiaka. Foto no JAL arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Jūnijs, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri