Ventspilī divreiz astotais

7.Novembris, 2017

Vispirms atvainojos, ka mūsējo spēli OlyBet LBL čempionātā Ventspilī aiz pārskatīšanās pārliku par nedēļu uz priekšu. Lai nu kā — šī abu komandu tikšanās notika 4. novembrī, un pēc tās mājinieki varēja savam panākumu pūram šosezon pieplusot astoto uzvaru (8-0), kamēr valmieriešiem tas bija jau astotais zaudējums 9 spēlēs.

BK VentspilsValmiera/ORDO 93:71 (26:14, 31:18, 24:17, 12:22)

Tā labā ziņā — mūsējie ar 39:36 uzvarēja mača otro puslaiku. Tiesa, laikam jau tāpēc, ka mājinieki bija visu nokārtojuši pirmajā puslaikā, kuru vinnēja pārliecinoši ar 57:32, vienubrīd atrodoties vadībā pat ar 32 punktiem.

Reāli mums virslīgas līmenim šobrīd atbilst 9 spēlētāji, ar tiem tad nu galvenais treneris Kristaps Valters spiests variēt katrā mačā. Sestdien no rotācijas bija ārā iepriekšējā spēlē kāju apskādējušais Adiņš, taču ar visu to viesi pamanījās vinnēt grozu (AB 35:34)!

Protams, intriga pazuda jau pirmās ceturtdaļas vidū, kad mājinieki no 8:7 aiztraucās atrāvienā līdz 21:7... Vēl gan 13. minūtē Iļjins ar 2+1 gājienu spēja pievilkt līdz 24:30, taču tad ventiņi paaugstināja apgriezienus un puslaiku pabeidza ar 25 punktu pārsvaru — 57:32.

Pēc lielā pārtraukuma mājinieki turpināja ofensīvu, un 24. minūtē Lomažs sasniedza maksimālo 32 punktu pārsvaru mačā — 69:37. Turpinājumā ventiņi ļāva izpausties uzbrukumos arī viesiem, kuri pamanījās 11 punktus atspēlēt, taču kam vairāk pietrūka meistarības. Zaudējums ar 71:93.

Punktus mūsējiem guva: Iļjins 19+11AB+3RP+2PB+1BM (ef. koef. +30), Kaufmanis 17+5AB+4PB+4 kļūdas (+19), Hāzners 13 (+9), Bērziņš 8+2PB+4 kļūdas (+4), Miška 6+5AB (+8), Vīksne 4+5AB (+7), Jansons 2+3RP (+2), Elksnis 2+4RP (0). Ventiņiem rezultatīvākie: Jakovičs 18+3AB (+20), Šķēle 13+6AB+3RP (+15). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:51%, trīspunkti 54%:31%, sodi 82%:100%, AB 34:35, RP 23:20, PB 11:9, BM 1:1, kļūdas 16:15, komandu ef. koef. summas 114:83.

Statistika pārsteidzoši līdzīga, tomēr mājiniekiem lielu ceturtdaļu no kopējā mača laika laukumā bijuši arī tālākie rezervisti, kamēr viesiem tādu iespēju izpelnījies vien Gersons uz gandrīz 13 minūtēm. Patīkami atzīmēt, ka valmieriešu garākais vīrs Viktors Iļjins izvirzījies līgas efektīvāk spēlējošo basketbolistu galvgalī, savukārt visvairāk šosezon punktus guvuši trīs valmierieši — Kaufmanis 144 punkti (9 spēlēs), Iļjins 128 (8) un Hāzners 109 (9)!

Šodien mūsējiem Valmierā BBL spēle pret Tartu universitātes basketbolistiem, bet OlyBet LBL čempionāta nākamā spēle Valmierā 11. novembrī, kad ciemos būs Jēkabpils basketbolisti, kuri ar bilanci 2-4 pagaidām turas kārotajā play-off zonā. Par Valmieru!

EFEKTĪVĀKAIS VĪRS LBL! Valmieriešu centra spēlētājs Viktors Iļjins ar vidēji spēlē gūtiem 16 punktiem līgas rezultatīvāko spēlētāju rangā patlaban dala otro vietu ar komandas biedru Jāni Kaufmani, toties mūsu Vidzemes Eifelis pagaidām ir pats efektīvākais spēlētājs LBL — ar 8 spēlēs vidēji atzīmētiem 21,25 efektivitātes punktiem viņš apsteidz gan Valkas/Valgas latvieti Robertu Freimani (17,0), gan bijušo komandas biedru Valmierā — nu jau ventspilnieku Aigaru Šķēli (16,75). Foto no Valmiera/ORDO arhīva