Vēlreiz Jūrmalu pārsteigt neizdodas

- 12.Oktobris, 2018

SynotTip futbola Virslīgas 24. kārtā VALMIERA GLASS VIA futbolisti svētdien viesojās Slokas stadionā Jūrmalā, kur otro spēli pēc kārtas tikās ar pēdējo divu gadu valsts čempioniem Spartaks Jūrmala. Šoreiz pārsteigumi no mūsu komandas puses izpalika, un mājinieki svinēja pārliecinošu uzvaru ar 4:0 (1:0).

SEZONAS STATISTIKA četrās spēlēs pret Spartaku – trīs zaudējumi un viena uzvara, vārtu attiecība – 4:12. Attēlā: Madis Oskars Miķelsons pret Stīvenu Smitu. J. Līgata foto

Kā jau bija gaidāms, čempionu pilnvaras jau priekšlaikus nolikušajiem Spartaka vīriem pēc zaudējuma trešdien šai spēlei papildu motivāciju meklēt nenācās. Jau ar pirmajām minūtēm viņi metās plosīt Valmieras aizsardzību. Kamēr viņiem salīdzinājumā ar pēdējo spēli tika nomainīti pieci sākumsastāva spēlētāji, tikmēr mūsējiem tikai divi. Vēl vienu šādu spēli – īsteni rudenīgos apstākļos uz ļoti grūta laukuma, tikai pēc četru dienu atpūtas – nospēlēt maksimāli labi mūsu futbolistiem vienkārši pietrūka spēka un spēlētāju resursu, kuru pretiniekiem bija atliku likām.

Pirmos vārtus spēles 11. minūtē ielaidām pēc klasiskas izspēles – ātrs uzbrukums, Alekseja Višņakova piespēle no flanga un krievu leģionāra Aleksandra Prudņikova rezultatīvs noslēgums, apsteidzot divus aizsargus, – 0:1. Turpinājumā, lai arī pārsvars nenoliedzami bija jūrmalniekiem, viņiem pagalam nesekmējās ar realizāciju, te jāsaka, ka atkal pārliecinoši vārtos darbojās Marks Bogdanovs. Labākā mūsu izdevība pirmajā puslaikā nāca 40. minūtē, kad teju no pašas Valmieras (vismaz 30 metrus no vārtiem) brīvsitienu izpildīja Kristers Lūsiņš – bumba tikai nedaudz aizspurdza garām vārtu tālajam devītniekam. Būtisks pagrieziens cīņas raksturā bija arī valmieriešu kapteiņa Mārča Ērgļa piespiedu nomaiņa spēles 26. minūtē – kādā no epizodēm viņš iedzīvojās pleca traumā.