VEF Rīga dabū pasvīst Valmierā

14.Decembris, 2018

Trešdienas vakarā Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola basketbolisti cienīgi turējās pretī Latvijas vicečempioniem VEF Rīga ar valsts izlases dalībniekiem un četriem leģionāriem sastāvā, tomēr piedzīvoja devīto zaudējumu OlyBET Latvijas – Igaunijas čempionāta divpadsmitajā cīņā.

VG/ViAVEF Rīga 76:95 (27:24, 16:26, 23:25, 10:20)

Šo maču valmierieši aizvadīja ar daudz lielāku pārliecību nekā iepriekšējo – pret BK Ogre. Īpaši priecēja daudzas labas sadarbības uzbrukumā, kur aplausus izpelnījās gan Kaufmaņa firmas gājieni, gan Liepiņa prasmīgi realizētas iespējas no grozapakšas pēc izcilām partneru piespēlēm, gan Kohanova apņēmīgie un rezultatīvie caurgājieni, iespējams, tas Tomam bija līdz šim labākais mačs virslīgā.

Pirmo ceturtdaļu rezultatīvi un mājinieku komandai uzvaroši pabeidza Liepiņš – 27:24. Otrajās 10 minūtēs viesi bija spiesti nolikt malā rozā brilles, jo valmierieši nebija noskaņoti kaut ko dāvināt ne zem sava groza, ne otrā laukuma galā. Tomēr daudzās epizodēs visu izšķīra rīdzinieku auguma un meistarības pārsvars. Pēc Kohanova trejača sasnieguši 6 punktu pārsvaru pie 30:24, mūsējie pamazām bija spiesti atzīt viesu pārsvaru individuālajā meistarībā, un 14. minūtē trešdienas aktīvākais vīrs rīdzinieku rindās Ausējs jau izvirzīja vadībā vefiešus – 34:32. Tuvāk par 4 punktiem viesi mājiniekus vairs nelaida, puslaiku ar trejaci pabeidza Stumbris – 50:43.

Pēc pārtraukuma mājinieki joprojām turēja līdzi pieredzējušajiem pretiniekiem rezultativitātē, vēl 29. minūtē Grīnbergs deficītu uz tablo ar trejaci samazināja tikai līdz 6 punktiem – 66:72. Trešo ceturtdaļu gan pabeidza amerikānis Durhams – 75:66 viesu labā. Spēles pēdējā ceturksnī ciemiņiem bija atlicis gan vairāk spēka, gan līdzvērtīgāku maiņu, tāpēc no 11 punktu deficīta pēc Grīnberga trejača (73:84) valmierieši ātri vien iegrima līdz 73:92, un tikai tad Ivanovs ar trejaci pielika punktu mājinieku guvumam (76:92), bet spēli apzīmogoja Endrjū – rīdziniekiem panākums ar 19 punktu pārsvaru 95:76.

Mūsējiem punktus guva: Liepiņš 18+7AB+2PB (ef. koef. +27), Kaufmanis 14+4RP (+14), Kohanovs 11+3RP (+5), Ziediņš 10+3RP (+9), Grīnbergs 6+3AB (+4), Engers 6+3 kļūdas (0), Elksnis 5+6AB+4RP (+10), Ivanovs 3 (+1), Dubults 2+3AB+1BM+3 kļūdas (-1). Viesiem rezultatīvākie: Ausējs 15 (+12), Mejeris 12+6AB+3RP+1BM (+22), Endrjū 12+6RP+3PB (+18). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:57%, trīspunkti 35%:36%, sodi 78%:70%, AB 31:38, RP 15:19, PB 5:9, BM 2:3, kļūdas 18:12, komandu ef. koef. summas 68:123.

Valmieriešiem 12. vieta (3-9) turnīra tabulā. Priekšā LU (3-7), aiz muguras Valka/Valga (2-9). Katra uzvara vai zaudējums var nest pārmaiņas, tāpēc ļoti svarīga mūsējiem nākamā spēle 16. decembrī viesos tieši pret tabulas kaimiņiem LU, kuru rindās pēc traumas atkal atgriezies komandas līderis Jaunzems. Par uzvaru!

CEĻU NEGRIEŽ. Valmieras basketbola audzēknis Valmieras Glass/Vidzemes Augstskolas komandā Valters Liepiņš (Nr.24) uzbrukumā pret Latvijas izlases vīru VEF Rīga Mareku Mejeri (Nr.5). Edgara Vaivada foto