19. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Verners, Muntis

Vecpuišu parks atdzīvojas kopā ar teātra festivālu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau otro gadu Valmierā norisinās augstskolas RISEBA Arhitektūras departamenta rīkotā vasaras skola sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu. Tās dalībnieki šoreiz Vecpuišu parkā no koka radījuši mūsdienīgus pagaidu elementus, ko valmierieši un pilsētas viesi varēs izmantot nedēļas nogalē.

Vecpuišu parks atdzīvojas kopā ar teātra festivālu

«Pirmajās dienās, strādājot ar studentiem, mums izkristalizējās galvenā ideja, kam par iedvesmu bija festivāla vizuālā identitāte, jo tā ir pietiekami spilgta. Uzdevums, ko mēs paši sev noformulējām, bija – pārvērst šo vizuālo identitāti, kas ir zīmējums divās dimensijās, telpisku, iedodot trešo dimensiju,» skaidro bakalaura studiju programmas «Arhitektūra» direktore Dina Suhanova. Teātra festivāla vizuālās identitātes pamatā ir ģeometriski elementi, no kā ir izveidotas dažādas kompozīcijas.  «Grafiskajā identitātē tie izkārtojas, un tu ieraugi putniņu, bet te tu, piemēram, izkārto tos pašus elementus un iegūsti atpūtas zonu, bērniem ir māja, kur spēlēties,» papildinot min arhitekts Kārlis Melzobs.

Vide ir radīta tā, lai veicinātu radošumu bērnos un pieaugušo izdomu par elementu lietojumu. Vienu objektu var izmantot dažādos veidos. Tas var būt tunelis vai galds, šūpulis vai krēsls. Gluži kā bērnībā, kad koka sprungulis bija pistole, burvju nūjiņa vai zobens. «Nav pateikts, ka objekts ir mājiņa, līdz ar to ir daudz brīvākas iespējas. Tas var būt zirgs, māja, cietums vai šūpoles. Bērniem radošā un  brīvā domāšana ļoti labi strādā,» tā Kārlis Melzobs, norādot, ka vide radīta tāda, lai ikviens varētu ļauties iztēlei.

ĢEOMETRISKIE ELEMENTI no vasaras teātra festivāla vizuālās identitātes kalpojuši par pamatu idejai radīt viegli pārvietojamus elementus, ko katrs var lietot pēc savas interpretācijas.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
2. Augusts, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri