26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Vecākiem jābūt tālredzīgiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pēdējā laikā Latvijā īpaši aktualizēts jautājums par bērnu drošību mājās, viņu atstāšanu novārtā un  vardarbību pret tiem. Ik pa brīdim izskan jauni, šokējoši fakti. Piemēram, 2016. gadā vairāk nekā 100 gadījumos vecākiem uzlikts administratīvais sods par bērnu atstāšanu bez uzraudzības.

Vecākiem jābūt tālredzīgiem

Vai tiešām situācija ir tik satraucoša, jautāju Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirkņa kārtības policijas nodaļas nepilngadīgo lietu vecākajai inspektorei RITAI OZARSKAI.

— Situācija bieži mainās. Sarežģītāka tā kļūst vasaras brīvlaikos, kad bērni neapmeklē skolu un bērnudārzu, bet vecākiem tāpat ir jāstrādā. Dažiem darbs ir iekārtots vairākās maiņās, kā arī neiztikt bez naktsmaiņām, līdz ar to vecāki atgriežas noguruši. Taču arī labvēlīgākās ģimenēs, kur vecākiem ir normāls darba laiks, mazgadīgie tiek atstāti bez uzraudzības, jo ne visiem ir iespēja atrast bērnam citu pieskatītāju. Nereti bērns, palicis viens, piemēram, vecākiem aizejot uz veikalu vai kaut kur atpūsties, ilgstoši raud, un kaimiņi izsauc policiju. Vēl bēdīgāka ir situācija ģimenēs, kurās vecāki lieto alkoholu un viņiem ir vienalga, vai bērns apmeklē skolu, vai ir paēdis un aprūpēts. Protams, agrāk vai vēlāk šādas ģimenes nonāk sociālo dienestu un policijas redzeslokā...

Mēs visi — sociālais dienests, bāriņtiesa, skolas laikā arī izglītības un pirmsskolas izglītības iestāžu direktori — reizi mēnesī sanākam kopā, lai izvērtētu situāciju un noteiktu tā saucamos karstos punktus.

Valsts policijas darbu Valmierā atvieglo izveidotā pašvaldības policija, kura strādā no pulksten 10:00 līdz pulksten 04:00. Jebkurš pilsētas iedzīvotājs var piezvanīt uz tālruni 8484 un ziņot par dažādām konflikta situācijām, kuras pamanītas vai sadzirdētas kaimiņu mājokļos. Uz šāda veida izsaukumiem pašvaldības policijai nākas doties ļoti bieži. Operatīvi tiek reaģēts arī uz tādiem izsaukumiem, kuros saņemta informācija par to, ka bērns atrodas viens pats uz ielas vai pie māju atvērtiem logiem.

Runājot par bērnu drošību mājās, jāpiemin arī apdraudējumi, kas var rasties no gāzes plīts, elektrības ierīcēm, karstiem šķidrumiem, arī degšķidrumiem, tos lietojot grilēšanas vajadzībām. Vecākiem jābūt tālredzīgiem un jāapzinās iespējamie riski, pirms tie skar jaunās atvases.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri